Jagiellonia Białystok przeprowadza transfer! Pogromca Legii Warszawa

Jagiellonia Białystok pozyska Andreja Kadleca ze Spartaka Trnawa - informuje Maciej Wąsowski z "Przeglądu Sportowego". Słowak pomógł wyeliminować Legię Warszawa z eliminacji Ligi Mistrzów.
Zobacz wideo

Jagiellonia Białystok ma oficjalnie poinformować o transferze Kadleca w poniedziałek lub we wtorek. Słowak to 23-letni prawy obrońca Spartaka Trnawa, który podpisze 3,5-letni kontrakt z wicemistrzem Polski. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 500 tys. euro.

W tym sezonie zagrał łącznie w 21 meczach we wszystkich rozgrywkach, zaliczył w nich jedną asystę. Zagrał w pełnym wymiarze czasowym w obu meczach eliminacji Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. Słowacy wyeliminowali mistrzów Polski (2:0, 0:1). W lidze zespół spisuje się bardzo słabo i nie ma szans na obronę tytułu mistrzowskiego. Po 18 kolejkach zajmuje 8. miejsce z 21 punktami. Prowadzący Slovan Bratysława ma 46 pkt. W Lidze Europy Spartak spisał się zaskakująco dobrze. Zajął trzecie miejsce i zdobył siedem punktów w grupie z Dinamem Zagrzeb (14 pkt), Fenerbahce (8 pkt) i Anderlechtem (3 pkt). Jagiellonia za to poszukuje teraz bramkarza, jednym z kandydatów jest Bartłomiej Drągowski. Z klubu odszedł już Cillian Sheridan. Jagiellonię czeka spora przebudowa w tym oknie transferowym.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: