Wisła Kraków. Vanna Ly nie po raz pierwszy zrobił taki przekręt. "Włosi nie widzieli jeszcze takiego oszusta"

Wisła Kraków wróciła w ręce Towarzystwa Sportowego Wisła po tym, jak Vanna Ly ostatecznie nie zapłacił za przejęcie klubu. Zbigniew Boniek ostrzegał przed tym najważniejsze osoby w klubie.
Zobacz wideo

Sytuacja Wisły Kraków jest w tej chwili bardzo zagmatwana. Nie wiadomo nawet do końca, kto tak naprawdę jest właścicielem klubu. TS Wisła upiera się, że to do niej wrócił klub, bo porozumienie z nowymi inwestorami nie weszło w życie. Przeciwnego zdania jest jednak Mats Hartling, jeden z inwestorów, który stwierdził, że "nie chce wojny, ale umowa wciąż obowiązuje".

Nie tylko Wisła Kraków została oszukana

Pewne jest tylko to, że spore problemy będzie miał Vanna Ly. Kambodżańczyk miał zostać głównym inwestorem i przejąć 60 procent akcji klubu, jednak nie przelał wymaganych 12,2 mln złotych do 28 grudnia. Kontakt z nim się urwał, a jego żona przekonuje, że doznał zawału serca na pokładzie samolotu. Jednak jak się okazuje, Vanna Ly oszukał nie tylko Wisłę Kraków. W przeszłości chwalił się swoimi inwestycjami w Manchester City, Fenerbahce czy Genoi. Ale Boniek ujawnił, co o nim myślą we włoskim mieście - "takiego oszusta jeszcze nie widzieli" - i powiedział, że przed tym samym ostrzegał byłą prezes Wisły Kraków Marzenę Sarapatę i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Według włoskich mediów Vanna Ly miał zainwestować w port w Genui i przejąć klub od Enrico Preziosiego, ale nagle zniknął.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: