Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Vanna Ly będzie miał duże problemy? Pietrowski i Hartling nie odpuszczą

Adam Pietrowski i Mats Hartling wkraczają na drogę prawną przeciwko Vannie Ly i spółce Alelega, która nie dotrzymała warunków umowy kupna Wisły Kraków - informuje dziennikarz Interii, Michał Białoński.
Zobacz wideo

W środę wieczorem Towarzystwo Sportowe Wisła ogłosiło, że "unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga."Wszystko z uwagi na fakt, że krakowski klub do 28 grudnia nie otrzymał 12,2 mln złotych, co było pierwszym warunkiem przejęcia klubu przez spółki Alelega i Capital Noble Partners.  Klub nie otrzymał także symbolicznej złotówki, za który miał być kupiony.

Okazuje się, że Adam Pietrowski i Mats Hartling będą chcieli wejść na drogę prawną przeciwko Vannie Ly, który w ostatniej chwili wycofał się z transakcji przejęcia krakowskiego klubu - czytamy w oświadczeniu 

NCP i pan Pietrowski zainspirują zarówno cywilne, jak i karne postępowanie przeciw Aalelega Luxembourg i panu Ly. Jednocześnie przepraszamy stronę sprzedającą akcje, kibiców i innych zaniepokojonych. Zamierzamy wszystko wyjaśnić i pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem. O naszych zamiarach poinformowaliśmy stronę sprzedającą klub - TS Wisła, oczekujemy od niej współpracy i dotrzymywania postanowień, jakie zostały zawarte w umowie. Naszym celem jest doprowadzenie transakcji do końca, bez udziału Alelegi Luxembourg. - czytamy w oświadczeniu Pietrowskiego i Hartlinga opublikowanym na Interii

Vanna Ly miał przelać 12,2 miliona złotych do 28 grudnia. 27 grudnia pojawiły się informacje, że przelew wyszedł od inwestora. Niestety dzień później Adam Pietrowski stwierdził, że kontakt z nim się urwał, bo ten jest w drodze do Nowego Jorku. Kolejnego dnia żona Ly miała przekazać informację, że Kambodżanin z francuskim paszportem doznał zawału serca na pokładzie samolotu i przez to nie zostały spełnione warunki umowy z klubem. 

Bogusław Leśnodorski pomaga Wiśle Kraków 

Z konferencji Towarzystwa Sportowego wiemy, że Leśnodorski otrzymał pełnomocnictwa do reprezentowania Wisły Kraków, w tym w rozmowach z piłkarzami "Białej Gwiazdy". - Pan Leśnodorski będzie się kontaktował z zawodnikami. Ratujemy sytuację, by drużyna nie rozwiązała umów - powiedział Rafał Wisłocki, nowy prezes krakowskiego klubu. Okazało się także, że kancelaria Leśnodorskiego ma pomagać Wiśle za darmo.