Legia Warszawa o krok od pierwszego zimowego transferu! Piłkarz już w Warszawie

Luis Rocha wylądował w Warszawie i jest o krok od podpisania kontraktu z Legią Warszawa. 25-letni Portugalczyk to były młodzieżowy reprezentant swojego kraju. Może grać na lewej obronie lub lewym skrzydle.
Zobacz wideo

Rocha już jako 19-latek zadebiutował w lidze portugalskiej, w której rozegrał łącznie 38 meczów. W Vitorii Guimaraes, gdzie sukcesywnie wkraczał w seniorski futbol przechodząc najpierw z akademii do rezerw, a następnie do pierwszego zespołu, występował razem z podstawowym zawodnikiem mistrza Polski i swoim rówieśnikiem Cafu. Z zespołem, który często stanowił najpoważniejszą przeszkodę dla wielkiej portugalskiej trójki FC Porto - SL Benfica - Sporting CP, grał w fazie grupowej Ligi Europy UEFA i zdobył Puchar Portugalii.

Od trzech sezonów Rocha reprezentował barwy Panetolikosu GFC, w którym wystąpił w 57 spotkaniach i strzelił dwa gole. Jego zespół aktualnie zajmuje szóstą lokatę w greckiej Super Lidze.

Rocha był młodzieżowym reprezentantem Portugali. W kategoriach U16 i U17 zaliczył 15 meczów. Absolwent akademii Vitorii w czwartkowy wieczór przyleciał do Warszawy. W piątek i sobotę przejdzie testy medyczne - informuje oficjalna strona Legii Warszawa.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: