Wisła Kraków. Zbigniew Boniek: Zero tolerancji dla takich działań!

Wisła Kraków zawieszona. Krakowski klub nie może występować w Ekstraklasie. Zamieszanie wokół "Białej Gwiazdy" skomentował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.
Zobacz wideo

W czwartek Komisja Licencyjna zawiesiła licencję Wisły Kraków na gręLOTTO Ekstraklasie. "Biała Gwiazda" została zobowiązana, by przedstawić umowę sprzedaży klubu panom Vanna Ly i Matsowi Hartlingowi, strukturę właścicielską spółki akcyjnej oraz dokumenty finansowe. Głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Boniek.

- Ostatnie tygodnie i zamieszanie wokół przejęcia tak zasłużonego klubu jak Wisła Kraków przez grupę ludzi nieznanych i w sumie niewiarygodnych w naszym środowisku, pokazuje niebezpieczne zjawisko, jakie może zacząć funkcjonować w naszej piłce. W skrócie: „nieodpowiedzialni właściciele sprzedają nieodpowiedzialnym nabywcom” jedną z najbardziej zasłużonych futbolowych firm w Polsce – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zbigniew Boniek: Problemy Wisły Kraków wpływają na wizerunek polskiej piłki

Boniek przyznał także, że związek nie będzie tolerował w przyszłości podobnych zdarzeń. - Jako prezes PZPN chciałbym stanowczo przestrzec przed podobnymi praktykami i zamiarami tych, którzy takimi działaniami, jak w przypadku „sprzedaży Wisły”, chcieliby szybko zarobić wielkie pieniądze i udawać właścicieli poważnego klubu. Zero tolerancji dla takich działań! - zapowiedział Boniek.

Zaznaczył równocześnie, że jego zdaniem zamieszanie związane z problemami finansowymi "Białej Gwiazdy" negatywnie wpływa na wizerunek całej polskiej piłki. - Kłamstwa, mataczenia, oszukiwanie opinii publicznej i wiernych kibiców Wisły, niejasne operacje finansowe oraz organizacyjne powodują pytania o pewność ligowej przyszłości i sportowego bytu. 

Prezes PZPN wyraził także nadzieję, że decyzja Komisji Licencyjnej skłoni odpowiedzialnych ludzi związanych z Wisłą Kraków do racjonalnego postępowania.

Więcej o: