Lech Poznań zainteresowany bramkarzem kadry Czesława Michniewicza

Lech Poznań chciałby kupić Tomasza Loskę z Górnika Zabrze. Reprezentant Polski U-21 miałby trafić do drużyny Adama Nawałki już w zimowym oknie transferowym - informuje portal sportslaski.pl.
Zobacz wideo

Tomasz Loska ma za sobą słabą rundę. 22-letni bramkarz kadry Czesława Michniewicza zagrał w 19 meczach Lotto Ekstraklasy i wpuścił 36 goli. Tylko Zagłębie Sosnowiec straciło w tym sezonie więcej goli (45) od Górnika Zabrze (37). Słabsza forma nie zniechęca Adama Nawałki, który ceni umiejętności Loski i chętnie sprowadziłby go do poznańskiego klubu. Lech szuka następców dla Jasmina Buricia i Matusa Putnocky'ego, którym w czerwcu wygasa kontrakt.

Przeszkodą w transferze Loski do Poznania mogą być finanse. 22-latek przedłużył rok temu kontrakt z Górnikiem, a jego obecna umowa z zabrzańskim klubem wygasa w czerwcu 2021 roku. To oznacza, że Lech musiałby zapłacić Górnikowi pokaźną sumę odstępnego. Portal "Transfermarkt" wycenia Loskę na 500 tysięcy euro.

Arkadiusz Malarz w miejsce Loski?

Portal katowice.wyborcza.pl informował niedawno, że Górnik Zabrze chciałby sprowadzić z Legii Warszawa Arkadiusza Malarza. Sytuacja 38-letniego bramkarza w Legii jest skomplikowana. Ricardo Sa Pinto odsunął Malarza od składu, a podstawowym bramkarzem mistrzów Polski został Radosław Majecki. Jego zmiennikiem został Radosław Cierzniak, a Malarz stał się bramkarzem numer trzy.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: