Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Śląsk Wrocław ogłosił nazwisko nowego trenera. W Czechach uznawany jest za wielki talent

Vitezslav Lavicka został oficjalnie nowym trenerem Śląska Wrocław. Czech w swoim kraju uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych szkoleniowców. O jego zatrudnienie starało się również Zagłębie Lubin.
Zobacz wideo

"Vitezslav Lavicka został nowym szkoleniowcem Śląska. Czeski trener związał się z wrocławskim klubem półtoraroczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Wrocławia.

55-letni Lavicka w trakcie kariery zawodniczej grał głównie w Sparcie Praga, z którą siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo Czech. Obecnie uchodzi on za jednego z najlepszych czeskich trenerów, o czym świadczą dwie nagrody szkoleniowca roku. W 2006 roku, w roli trenera pierwszego zespołu zdobył on mistrzostwo Czech ze Slovanem Liberec, a w 2014 roku powtórzył ten wyczyn ze Spartą.

Krajowe mistrzostwo Lavicka zdobył także w Australii, gdzie prowadził zespół Sydney FC. Po mistrzowskim sezonie otrzymał także nagrodę dla najlepszego trenera ligi. W 2015 roku objął reprezentację Czech U21, z którą awansował na ubiegłoroczne Euro, które odbywało się w Polsce.

- Vitezslav Lavicka posiada bogaty trenerski dorobek, zdobywał mistrzowskie tytuły z trzema różnymi klubami. Jest perfekcjonistą, odciskał wyraźne piętno na prowadzonych przez siebie drużynach, które zawsze charakteryzowały się bardzo dobrą organizacją gry. Ponadto to człowiek obdarzony wielką charyzmą, wiedzący jak zarządzać szatnią. A co dla nas istotne, niejednokrotnie pokazywał, że potrafi wprowadzać do składu młodych zawodników. Jesteśmy przekonani, że da naszemu zespołowi nowy bodziec pracy - przyznał dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dariusz Sztylka cytowany przez klubową stronę internetową.

Asytentem Lavicki będzie jego rodak, Zdenek Svoboda.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o:
Komentarze (3)
Śląsk Wrocław ogłosił nazwisko nowego trenera. W Czechach uznawany jest za wielki talent
Zaloguj się
 • grma

  Oceniono 2 razy 2

  Jak się nie sprawdzi, to jest już znane nazwisko następcy - Tadeusz Pawłowski ;)

 • ex-con

  Oceniono 2 razy 2

  Skoro Wisła już odpadła z rywalizacji, to Śląsk musi być lepszy od tylko jeszcze jednej drużyny. Wydaje się wykonalne, jeżeli to taki zdolny trener.

 • xzyzzy

  Oceniono 1 raz 1

  to miasto wydaje najwięcej w pl mln pln na kopanie balonów. obatele wrocka kupili sobie gostka, co "zarządza szatnią" przebijając miedziowego giganta. a kto bogatemu zabroni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX