Wisła Kraków może stracić licencję na grę w ekstraklasie. PZPN ostrzega

- Pamiętając że "Cierpliwość zawsze zostaje z miotłą w ręku" na cierpliwość nie ma już miejsca. Machina ruszyła - napisał na Twitterze dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN, Łukasz Wachowski. Zakomunikował on także złożenie wniosku o wszczęcie postępowania przeciw Wiśle, które może skutkować odebraniem jej licencji.
Zobacz wideo

"W związku z naruszeniami kryteriów "A" Podręcznika Licencyjnego, jakich w ostatnich dniach dopuścił się Klub Wisła Krakow, jak również niemożliwością ustalenia sytuacji prawno-organizacyjnej Klubu, skierowałem do Komisji Licencyjnej PZPN wniosek o wszczęcie postępowania, co skutkować może zawieszeniem licencji" - pisze w swoim oświadczeniu dyrektor Departamentu Rozgrywek PZPN.

Z wpisu zamieszczonego przez Wachowskiego możemy dowiedzieć się także, że " Jeżeli Dział Licencji lub Organy Licencyjne w trakcie sezonu stwierdzą nieprawidłowości, mogące powodować niespełnienie któregokolwiek z Kryteriów A, Kierownik Działu Licencji kieruje pisemny wniosek o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do komisji ds. Licencji Klubowych PZPN".

Jeżeli Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN stwierdzi nieprawidłowości, będzie to skutkować nieprzyznaniem licencji na udział w Rozgrywkach Klubowych PZPN. Komisja może także podjąć decyzję o zawieszeniu lub cofnięciu przyznanej już licencji.

Do sprawy odniósł się również prezes PZPN, Zbigniew Boniek. 1 stycznia napisał na Twitterze: "Zlikwidować, zabronić,wyrzucić z rozgrywek to PZPN zawsze może. Natomiast jest to rzecz ostateczna, którą chcielibyśmy uniknąć,pozytywny sygnał ma przejść z Krakowa, jest jeszcze trochę czasu, do roboty."

W czwartek Boniek był już znacznie bardziej konkretny, a przede wszystkim surowy. "Niestety, zamiast sygnałów na razie same kłamstwa. Dosyć tego" - odniósł się do własnego wpisu.

Szymon Jadczak: Są takie informacje, że z Wisły wypływały pieniądze do podmiotów związanych z gangsterami

- Są takie informacje, że z Wisły wypływały pieniądze do podmiotów związanych z gangsterami. I tu dochodzimy do sedna, dlaczego kolejni inwestorzy nie decydowali się wejść do Wisły. Bo jeśli spojrzysz w audyt i widzisz, jak była wydawana kasa, możesz się złapać za głowę - mówi Szymon Jadczak, dziennikarz TVN, w rozmowie z Onetem.

Tadeusz Czerwiński nie zostanie prezesem Wisły Kraków. "Nie pozwala mi na to stan zdrowia"

W środę wieczorem Towarzystwo Sportowe Wisła ogłosiło, że "unieważniono umowę przejęcia Wisły Kraków SA przez Panów Vanna Ly i Matsa Hartlinga". W komunikacie podano, że prezesem piłkarskiej spółki zostanie Tadeusz Czerwiński. Tę informację kilkadziesiąt minut później zdementował jednak Mateusz Miga, dziennikarz katowickiego "Sportu" piszący na co dzień o Wiśle. - Początkowo się zgodził [Czerwiński], ale potem - przed złożeniem podpisu - odmówił ze względów zdrowotnych. Może będą go jeszcze urabiać, ale nie widzę tego - napisał Miga.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: