Ekstraklasa. Wisła Kraków dostała propozycję. Była gwiazda reprezentacji Polski jest gotowa grać za darmo

Wisła Kraków znajduje się w fatalnej sytuacji. Swojemu byłemu klubowi chce pomóc Kamil Kosowski, 52-krotny reprezentant Polski.

Nie ma zarządu, rady nadzorczej, a za chwilę może też nie być drużyny. Firmy Alelega (Vanna Ly) i Noble Capital Partners (Mats Hartling), które 22 grudnia zostały właścicielami Wisły Kraków, do dziś nie przelały wymaganej kwoty 12 milionów złotych.  - Dzisiaj już wiemy, że inwestorzy nie dysponują żadnymi pieniędzmi - powiedział Szymon Jadczak, dziennikarz "Superwizjera" i autor głośnego reportażu o powiązaniach władz Wisły z pseudokibicami "Piłka nożna i gangsterzy".

Kamil Kosowski wróci do Wisły Kraków?

Wisła Kraków może w najbliższym czasie stracić kilku piłkarzy, którzy złożyli ponaglenia do zapłaty zaległych pensji. Jeśli ich nie dostaną, to będą mogli rozwiązać kontrakty z winy klubu. W takiej sytuacji Wisła musiałaby dograć obecny sezon ekstraklasy do końca z innymi zawodnikami. Swojemu byłemu klubowi chce pomóc Kamil Kosowski, gwiazda krakowskiego klubu z lat 1999-2008 i 52-krotny reprezentant Polski. - Jeżeli Wisła będzie potrzebować ludzi grających bez wypłaty żeby dokończyć sezon to jestem - napisał na Twitterze Kosowski, który jest aktualnie ekspertem nc+. Skrzydłowy rozegrał 155 spotkań w ekstraklasie, w których strzelił 13 goli i zaliczył 39 asyst. Po odejściu z Wisły grał m.in. w Kaiserslautern, Southampton, Chievo Weronie, Cadiz, APOEL-u czy Apollonie Limassol. W 2013 roku wrócił do Wisły, w której zakończył karierę. W reprezentacji Polski strzelił cztery gole i zagrał na mistrzostwach świata 2006 w Niemczech.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: