Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

TVP może pokazywać mecze Ekstraklasy już w rundzie wiosennej. Jest zgoda na sublicencję

Władze Ekstraklasy zgodziły się, by nc+ udzieliło Telewizji Polskiej sublicencji na transmisję jednego meczu z każdej kolejki Lotto Ekstraklasy już w rundzie wiosennej. Na razie nie wiadomo, czy strony rozpoczęły już negocjacje - informuje portal wirtualnemedia.pl.
Zobacz wideo

Według informacji portalu wirtualnemedia.pl władze Ekstraklasy zgodziły się na to, by Telewizja Polska wykupiła sublicencję na pokazywanie jednego meczu w każdej kolejce ligowej w rundzie wiosennej bieżącego sezonu.

Nie wiadomo jednak, o jakie dokładnie spotkania chodzi. Przedstawiciele TVP na razie nie chcą też zdradzać, czy podejmą rozmowy. - Wszystko, co było do powiedzenia na temat transmisji Ekstraklasy, padło podczas konferencji na temat nowej umowy - powiedział dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Ekstraklasa w TVP

Nie wiadomo, czy TVP zdecyduje się na wykupienie prawa transmisji meczów Ekstraklasy na wiosnę. Wiadomo jednak, że będzie je pokazywać od przyszłego sezonu. Kontrakt nc+ z Telewizją Polską został oficjalnie podpisany kilka tygodni temu na uroczystej konferencji prasowej zorganizowanej w Serocku. Nowa umowa oznacza, że jedno spotkanie w kolejce będzie transmitowane na żywo w telewizji otwartej. Zmianie ulegną godziny rozgrywania meczów.

Według szacunków za te prawa TVP zapłaci między 40 a 50 mln złotych. Dodatkowe 170-180 mln za komplet spotkań wyłoży nc+ posiadający u nas prawa do najwyższej klasy rozgrywkowej od 1995 roku. W sumie zatem kluby dostaną sporo większe pieniądze niż ostatnio (było to ok 150 mln za sezon) i dodatkowo będą eksponowane przed wielomilionową widownią (mecze w TVP1 lub TVP2, ewentualnie w również nadającym naziemnie TVP Sport). Wartość dwuletniego kontraktu to 500 mln złotych.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%