Ekstraklasa. Wisła Kraków jest bezlitośnie wyśmiewana po swoim oświadczeniu

Wisła Kraków wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że przelew od nowych właścicieli opóźnił się ze względu na nagłą chorobę Vanny Ly. Dziennikarze i kibice nie wierzą w te tłumaczenia. - Odejdźcie, zniknijcie, przestańcie robić pośmiewisko z tego klubu - napisał Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego".

Wisła Kraków w oświadczeniu napisała, że dostała informację o poważnej chorobie Vanny Ly, do której miało dojść w piątek 28 grudnia podczas lotu przez Atlantyk. Z tego względu nikt nie był w stanie się z nim skontaktować, ale wszystkie zainteresowane strony "robią wszystko, co możliwe, aby zgodnie z planem pozytywnie zakończyć proces nabycia klubu".

Wisła Kraków bezlitośnie wyśmiewana

- Co oni wyprawiają z Wisłą? Odejdźcie, zniknijcie, przestańcie robić pośmiewisko z tego klubu - napisał Olkowicz.

- To jest lepszy numer niż fejkowy szejk, który nabral selekcjonera Anglii Erikssona na zlecenie The Sun. Sven się wtedy wyrzygal na piłkarzy. Żałuję, że sam nie zatrudnilem aktora z Pekinu - napisał Krzysztof Stanowski z weszło.com.

- Tego to by jednak nikt nie wymyślił. Czy ktoś jeszcze panuje, co tam się dzieje? Co za tragifarsa... - pisze Tomasz Włodarczyk z "PS".

Za to Tomasz Ćwiąkała z Canal+ Sport przypomniał swojego tweeta, w którym napisał, że "sposób pozyskiwania klubu naprawdę każe się pięć razy zastanowić, czy warto się cieszyć z tego mitycznego przelewu."

Przypomnijmy: potencjalni nowi właściciele musieli wysłać potwierdzenie przelania 12,2 mln złotych na konta wierzycieli krakowskiego klubu do 29 grudnia, by ukończyć proces przejęcia klubu. Jednak Vanna Ly i Mats Hartling nie zrobili tego, co oznacza, że TS Wisła może anulować zawartą z nimi umowę. - Decyzją całego zarządu uznaliśmy, że wstrzymamy się na razie z decyzjami i będziemy czekać na zaksięgowanie przelewu. Wierzymy, że nie jest przypadkiem, że wiele osób zapewnia nas, iż wszystko będzie dobrze - mówił Rafał Wisłocki, członek zarządu towarzystwa. To oznacza, że sprawa przeciągnie się jeszcze o kolejne kilka dni.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: