Ekstraklasa. Wisła Kraków tłumaczy opóźnienie przelewu. "Vanna Ly poważnie zachorował"

Wisła Kraków wydała oficjalne oświadczenie ws. braku przelewu od nowych potencjalnych właścicieli. - Vanna Ly poważnie zachorował - napisano w oświadczeniu.
Zobacz wideo

Wisła Kraków wydała oświadczenie

Wisła Kraków w oświadczeniu napisała, że dostała informację o poważnej chorobie Vanny Ly, do której miało dojść w piątek 28 grudnia podczas lotu przez Atlantyk. Z tego względu nikt nie był w stanie się z nim skontaktować, ale wszystkie zainteresowane strony "robią wszystko, co możliwe, aby zgodnie z planem pozytywnie zakończyć proces nabycia klubu".

Dziennikarze sportowi nie dają wiary tym tłumaczeniom. - A w poniedziałek nie może zrobić przelewu bo musi odprowadzić siostrę do przedszkola a potem kupić jajka na bazarze i po prostu się nie wyrobi - napisał Marek Wawrzynowski. Za to Krzysztof Stanowski napisał, że "tego to nawet on nie przewidział".

Przypomnijmy: potencjalni nowi właściciele musieli wysłać potwierdzenie przelania 12,2 mln złotych na konta wierzycieli krakowskiego klubu do 29 grudnia, by ukończyć proces przejęcia klubu. Jednak Vanna Ly i Mats Hartling nie zrobili tego, co oznacza, że TS Wisła może anulować zawartą z nimi umowę. - Decyzją całego zarządu uznaliśmy, że wstrzymamy się na razie z decyzjami i będziemy czekać na zaksięgowanie przelewu. Wierzymy, że nie jest przypadkiem, że wiele osób zapewnia nas, iż wszystko będzie dobrze - mówił Rafał Wisłocki, członek zarządu towarzystwa. To oznacza, że sprawa przeciągnie się jeszcze o kolejne kilka dni.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: