Ekstraklasa. Pierwszy transfer Adama Nawałki w Lechu Poznań. Zastąpi Mihaia Raduta

Adam Nawałka planuje zimowe wzmocnienia Lecha Poznań. Jego pierwszym transferem w roli szkoleniowca Kolejorza może zostać Juliusz Letniowski.
Zobacz wideo

Letniowski to pomocnik pierwszoligowej Bytovii. W tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 19 spotkań, w których strzelił siedem goli i zaliczył trzy asysty. Do tego dołożył dwa występy w Pucharze Polski. Letniowski bardzo szybko pnie się po szczeblach ligowych. Wiosną bieżącego roku grał jeszcze w trzecioligowym Bałtyku Gdynia, dla którego strzelił 10 goli i zaliczył tyle samo asyst. Jedną z jego największych zalet jest dobre uderzenie z dystansu. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 50 tys. euro.

Nawałka nie chce Raduta, Lech pozyska Letniowskiego

20-latek w poznańskim zespole prawdopodobnie zastąpi Mihaia Raduta. Rumuński rozgrywający zimą najprawdopodobniej odejdzie z Lecha, by wzmocnić Dinamo Bukareszt. 28-latek miałby pomóc drużynie Mircei Rednica w walce o utrzymanie. Ze zgodą na sprzedaż piłkarza prawdopodobnie nie będzie problemu, ponieważ Nawałka i tak nie widzi go w swoich planach. Odkąd były selekcjoner objął drużynę Kolejorza, Rumun zagrał tylko w jednym spotkaniu.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: