Trzy osoby chciały zamordować byłego piłkarza Lecha Poznań. Nicki Bille Nielsen w szpitalu

Nicki Bille Nielsen, były piłkarz Lecha Poznań, znalazł się w szpitalu po tym, jak podczas imprezy bożonarodzeniowej został postrzelony - informuje "Ekstra Bladet". Trzy osoby zostały oskarżone o próbę morderstwa.
Zobacz wideo

Nicki Bille Nielsen zorganizował imprezę we własnym mieszkaniu. Wcześniej dotarły do nas jedynie wiadomości o tym, że policja została wezwana na miejsce "brutalnej imprezy", podczas której jedna osoba została ranna, a dwie zostały aresztowane. Jak podają teraz duńskie media, ofiarą jest Nielsen. Postrzelili go jego goście, 23-letnia kobieta oraz 30-letni mężczyzna z Kopenhagi. Obojgu postawiono zarzuty usiłowania morderstwa. Oskarżono również trzecią osobę, która uciekła z miejsca zdarzenia.

Nielsen został postrzelony w prawe ramię. Przebywa w szpitalu, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Początkowo prokuratorka Helle Just wnosiła o utajnienie szczegółów sprawy, w tym faktu, że to Nielsen jest ofiarą, ale ostatecznie sędzia nie zgodził się na to po protestach obrońców oraz prasy.

Nicki Bille Nielsen grał w Lechu

Duńczyk grał w Lechu w latach 2016-2018, ale okazał się niewypałem transferowym. Obecnie gra w Lyngby BK. Nielsen w czerwcu został skazany na miesiąc więzienia przez sąd w Monako za uderzenie kobiety oraz uprawianie seksu oralnego w miejscu publicznym. Piłkarz miał zapłacić 750 euro grzywny oraz 3 tys. euro odszkodowania poszkodowanej kobiecie. O sprawie napisało francuskie L'Equipe. Kilka dni wcześniej piłkarz został aresztowany za uderzenie kobiety, która przed jednym z barów w Monako próbowała uratować duszoną przez zawodnika 20-latkę. Duńczyk spędził noc w areszcie, rano, po wytrzeźwieniu, został zwolniony. Przy zawodniku znaleziony blisko gram kokainy, w jego telefonie znajdowały się pornograficzne sesje zdjęciowe, fotografie posiniaczonych kobiet oraz wideo seksu oralnego na jednej z ulic w Monako.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: