Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szymon Żurkowski może trafić do Turcji

Szymon Żurkowski jest obserwowany przez Galatasaray Stambuł. Według tureckich mediów Górnik Zabrze otrzymałby za utalentowanego piłkarza 2,3 mln euro.
Zobacz wideo

Szymon Żurkowski obserwowany przez Turków

Szymon Żurkowski od wielu miesięcy jest przymierzany do silniejszych klubów z Europy. Tym razem pomocnikiem Górnika Zabrze interesuje się Galatasaray Stambuł. Zdaniem tureckich mediów, Żurkowski miałby być jednym z dwóch-trzech transferów klubu ze Stambułu w najbliższym zimowym oknie transferowym. Zabrzanie mieliby otrzymać za 21-latka 2,3 mln euro.

Żurkowski to jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy młodego pokolenia w Polsce. Powoływany już do pierwszej reprezentacji, występuje także w kadrze u21. Od wielu miesięcy spekuluje się na temat jego ewentualnego transferu m.in. do Serie A. Interesuje się nim podobno nawet Juventus

Szymon Żurkowski o transferze

- Słyszałem, że kilka propozycji było, ale nie znam nazw klubów. O tych ofertach wie tylko prezes Bartosz Sarnowski i mój menadżer Jarek Kołakowski. Może to zabrzmi śmiesznie, ale jeśli pojawi się coś konkretnego, to ja dowiem się o tym jako ostatni. Chciałbym tylko, aby z mojego transferu byli zadowoleni wszyscy: klub, agent i ja sam – deklarował Żurkowski w niedawnej rozmowie ze Sport.pl 

Kontrakt 21-latka z Górnikiem Zabrze obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. Zabrzanie są świadomi, że nie będą w stanie zatrzymać zdolnego piłkarza, ale liczą, że uda im się go drogo sprzedać.