Ekstraklasa. Lechia wygrała i zimę spędzi na pozycji lidera

Lechia Gdańsk pokonała u siebie Górnika Zabrze 4:0 w meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Drużyna Piotra Stokowca zimę spędzi na pozycji lidera.

Po czwartkowej wygranej Legii z Zagłębiem Sosnowiec, Lechia nie mogła u siebie przegrać z Górnikiem Zabrze, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w lidze w trakcie zimowej przerwy. W sobotę drużyna Piotra Stokowca nie pozostawiła rywalom żadnych nadziei.

Gdańszczanie na prowadzenie wyszli w 14. minucie. Z lewej strony strzelał Lukas Haraslin, piłkę co prawda odbił Tomasz Loska, jednak ta odbiła się od Artura Sobiecha, który dał gospodarzom prowadzenie.

W 51. minucie było 2:0. Fatalny błąd popełnił obrońca Górnika, który wybił piłkę wprost pod nogi Rafała Wolskiego, a ten potężnym strzałem podwyższył prowadzenie Lechii. Cztery minuty później zespół Stokowca prowadził już 3:0, a kontratak precyzyjnym uderzeniem wykończył Filip Mladenović.

Wynik spotkania w 72. minucie ustalił Flavio Paixao. Lechia zimę spędzi na pozycji lidera ligi z trzema punktami przewagi nad Legią Warszawa i dziewięcioma nad Lechem Poznań. Rozgrywki do gry wrócą w piątek, 8 lutego o godz. 18.00, kiedy Miedź Legnica podejmie Jagiellonię Białystok.

W pozostałych sobotnich meczach Korona Kielce bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica, a Zagłębie Lubin przegrało 1:2 z Cracovią. Gola dla gospodarzy strzelił Bartosz Kopacz, a dla gości trafili Javi Hernandez oraz Janusz Gol.