Oficjalnie: Towarzystwo Sportowe nie jest już właścicielem Wisły Kraków

Wisła Kraków zmienia właściciela. Członkowie dotychczasowego zarządu i rady nadzorczej złożyli rezygnację, a ta została przyjęta - informację na ten temat podało w sobotę na Twitterze Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.
Zobacz wideo

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA. Zarząd oraz Rada Nadzorcza złożyli rezygnację. Informację dotyczącą nowych władz przekaże w osobnym komunikacie nowy właściciel klubu - taką informację podał na Twitterze profil TS "Wisła" Kraków.

60 procent dla funduszu Alelega, zarejestrowanego w Luksemburgu, z kapitałem z Kambodży. 40 procent dla zarejestrowanego w Wielkiej Brytanii Noble Capital Partners. Tak ma wyglądać podział akcji po zmianie właściciela. Nowi inwestorzy - Francuz kambodżańskiego pochodzenia Ly Vanna i Szwed Mats Hartling - od czwartku przebywają w Krakowie.

Umowa ws. przejęcia Wisły została jednak podpisana wcześniej - we wtorek, w Zurychu, dokąd polecieli Marzena Sarapata, Rafał Wisłocki i Szymon Michlowicz. Ale była to umowa warunkowa - nowi inwestorzy zobowiązali się do spłaty długu licencyjnego w wysokości 12 milionów złotych (najpóźniej do 28 grudnia). Oświadczenie TS Wisła nie oznacza, że przelew został zrealizowany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.