Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze Wisły Kraków podziękowali kibicom za zbiórkę pieniędzy

Kibice Wisły Kraków zebrali niemal 50 tys. zł, które przekazali piłkarzom. Zawodnicy "Białej Gwiazdy", którzy od kilku miesięcy nie otrzymują pensji, podziękowali fanom w specjalnym oświadczeniu.
Zobacz wideo

- Zdarzyło się, że koledzy prosili o pożyczkę. Trener Maciej Stolarczyk powiedział wprost, że jeśli ktoś będzie miał problemy finansowe, to może do niego przyjść i poprosić o jakąś sumę - mówił w rozmowie ze Sport.pl obrońca Wisły Kraków i reprezentacji Polski Rafał Pietrzak. Nadzieją dla Wisły jest nadchodząca zmiana właścicielska, nowi inwestorzy mają czas na przelanie 12,2 miliona złotych do 28 grudnia. 

W trudnej sytuacji piłkarzom zdecydowali się pomóc kibice Wisły. Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków w ramach akcji "Kibice Piłkarzom" zebrało dokładnie 49297 złotych i 87 groszy. Pieniądze zostały przelane na konto Wisły Kraków.

Piłkarze Wisły Kraków podziękowali kibicom

Po otrzymaniu przelewu, piłkarze Wisły za pomocą oficjalnego oświadczenia podziękowali swoim fanom. "Oświadczamy, iż środki w łącznej wysokości 49 297,87 zł zebrane przez Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków w ramach akcji #KibicePiłkarzom zostały w równej proporcji przelane na konta zawodników i członków sztabu szkoleniowego I drużyny. Serdecznie dziękujemy za zorganizowaną akcję, za Wasze zaangażowanie, zaufanie oraz ogromne wsparcie jakie od was otrzymaliśmy" - czytamy w dokumencie zamieszczonym na Twitterze Socios Wisła Kraków. Oświadczenie zostało podpisane przez radę krakowskiej drużyny.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%