Prezydent Krakowa spotka się z nowymi właścicielami Wisły Kraków

Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski w sobotę spotka się z nowymi właścicielami Wisły Kraków. Spotkanie potwierdziła rzeczniczka prezydenta, Monika Chylaszek - informuje "Gazeta Krakowska". Dzień wcześniej, w piątek zobaczą mecz Wisły z Lechem Poznań (20.30).
Zobacz wideo

"Z naszych informacji wynika, że miejscy urzędnicy swoimi kanałami sprawdzali wiarygodność przede wszystkim większościowego udziałowca Wisły Vanny Ly i nic niepokojącego na jego temat nie znaleziono. Wprost przeciwnie – ustalono, że to poważny biznesmen z dużym kapitałem" - czytamy na łamach portalu gazetakrakowska.pl.

Nowi właściciele pojawią się w Krakowie w piątek. Najpierw mają spotkać się z drużyną, a później obejrzeć mecz 20. kolejki Lotto Ekstraklasy z Lechem Poznań. Dzień później nowi właściciele, Vanna Ly i Mats Hartling, zjawią się na wizycie u prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego. Spotkanie na razie nie będzie zobowiązujące - Ly i Hartling chcą poznać się z prezydentem, a także przedstawić mu swoje plany inwestycyjne. Wiadomo bowiem, że planują oni nie tylko uregulować zadłużenia krakowskiego klubu i sprowadzić nowych zawodników, ale także doprowadzić do powstania nowej infrastruktury klubowej, m.in. klubowej akademii, hoteli czy restauracji.

W czwartek jeden z przedstawicieli nowego zarządu, Adam Pietrowski, spotkał się natomiast z dyrektorem sportowym Wisły Arkadiuszem Głowackim, a także trenerem Maciejem Stolarczykiem. Zdaniem "Gazety Krakowskiej" podczas spotkania rozmawiano na temat przyszłości drużyny i planowanych zimowych transferów.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: