Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Prezesem Wisły Kraków ma zostać menedżer z najwyższej półki

Już w piątek piłkarze Wisły Kraków mają poznać nazwisko nowego prezesa. Ma zostać nim menedżer z najwyższej półki, przewyższający doświadczeniem nawet Dariusza Mioduskiego z Legii Warszawa - informuje Interia.
Zobacz wideo

Wisła Kraków zmienia właściciela, choć inwestorzy wzbudzają wiele kontrowersji. O ich biznesach wiadomo niewiele. Głównym inwestorem będzie Ly Vanna. - Pan Ly Vanna z Alelegi jest członkiem rodziny królewskiej i nie udziela się publicznie. Unika prasy i mediów. Tak samo będzie też w Wiśle. W tym momencie Vanna jest współwłaścicielem bodaj 12 klubów - mówi Sport.pl Adam Pietrowski, przyszły dyrektor sportowy Wisły Kraków. Nowych inwestorów będzie można poznać dopiero przy okazji piątkowego meczu Wisły z Lechem Poznań, a prawdziwym testem ich wiarygodności jest obowiązek przelania 12,2 miliona złotych do 28 grudnia. Piłkarze nazwisko nowego prezesa poznają w piątek po meczu z Lechem Poznań (20:30).

Co ciekawe, firmą Alelega z siedzibą w Luksemburgu zarządza Vanna Ly (członek rodziny królewskiej Kambodży), ale to... kobieta - tak wynika z luksemburskiego rejestru, gdzie przed imieniem i nazwiska pojawia się skrót "mme" od "madamme". Informatorzy Interii przekonują jednak, że to poważny biznesmen.

Vanna Ly w luksemburskim rejestrzeVanna Ly w luksemburskim rejestrze Interia

Kiedy konferencja nowych właścicieli Wisły Kraków?

Początkowo w piątek w Krakowie miała odbyć się konferencja nowych właścicieli, ale już wiadomo, że tak się nie stanie. Nie wiadomo również, czy dojdzie do planowanego spotkania z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Niepewna jest również sytuacja wokół Matsa Hartlinga, szefa Noble Capital Partners, które ma przejąć 40 procent akcji Wisły Kraków. Z dokumentów wynika, że nie jest prezesem NCP od 29 października 2017 roku, gdy zrezygnował z tej funkcji. Mimo to podpisał się pod umową zakupu Wisły w imieniu NCP. Dziennikarz RMF FM Bogdan Frymorgen dostał jednak od Hartlinga pisemne zapewnienie, że dysponuje odpowiednim pełnomocnictwem. Więcej na stronie Interii.

Więcej o: