Pogoń - Śląsk 2:1. Dwa gole w sześć minut i siódme zwycięstwo Pogoni u siebie

Pogoń Szczecin wygrała siódmy mecz z rzędu przed własną publicznością i wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. W czwartek Pogoń pokonała 2:1 Śląsk Wrocław.

Pierwsza połowa była fatalna. Pogoń oddała jeden celny strzał, ale wyłapany przez bramkarza gości. Śląsk długo nie był w stanie przeprowadzić dobrej akcji. Udało się to tuż przed przerwą, gdy świetną kontrę wykończył Robak i wrocławianie objęli prowadzenie.

Pogoń zaczęła grać lepiej po przerwie. Między 67. a 73. minutą zadała dwa ciosy, które zapewniły jej zwycięstwo. Najpierw rewelacyjnie w polu karnym odnalazł się Drygas, a sześć minut później Guarrotxena wykazał się niesamowitym instynktem, w odpowiednim momencie dokładając nogę do odbitej od słupka piłki po strzale Majewskiego.

Pogoń po tym zwycięstwie awansowała na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Szczecinianie wygrali siedem meczów przed własną publicznością. W sześciu ostatnich meczach u siebie stracili ledwie dwie bramki. Śląsk przegrał po raz drugi z rzędu na wyjeździe i w tabeli jest trzeci od końca.