Wisła Kraków sprzedana! Nowi właściciele w piątek na meczu z Lechem

Wisła Kraków została sprzedana! W Zurychu podpisano umowy w sprawie przejęcia klubu. Nowi właściciele to szwedzki biznesmen mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz jego wspólnik, którego dane są jeszcze owiane tajemnicą.
Zobacz wideo

Nowi właściciele Wisły Kraków pojawią się w piątek na meczu z Lechem Poznań. Będzie na nim także prawdopodobnie przyszły dyrektor sportowy, polski agent piłkarski pracujący na licencji DFB (Niemiecki Związek Piłki Nożnej).

We wtorkowy wieczór w Zurychu zostały oficjalne podpisane dokumenty sprzedaży klubu. "Gazeta Krakowska" na Twitterze opublikowała zdjęcie, na którym są nowi właściciele klubu, ale tylko dwie z czterech osób będą miały związek z Wisłą. Pierwsza z nich to wysoki blondyn w środku: mieszkający w Wielkiej Brytanii Szwed - Mats Harting, który ma być jednym ze współwłaścicieli klubu.

 

Druga osoba związana z przejęciem klubu to mężczyzna z prawej strony zdjęcia, czyli Adam Pietrowski. To prawdopodobnie nowy dyrektor sportowy Wisły Kraków. Pietrowski jest agentem działającym na licencji niemieckiego związku piłkarskiego.

Według naszych informacji klub trafił w ręce Capital Noble Partners oraz drugiej firmy, która ma być większościowym udziałowcem. Dziennikarz Eleven Sports Maciej Kruk piszę, że firma nazywa się "Alelega". Konkretnie chodzi o Alelega Luxembourg SARL, czyli firmę zarejestrowaną w Luksemburgu i należącą do kapitału z Kambodży, a konkretnie członka rodziny królewskiej.

Nowi właściciele klubu pojawią się w piątek na meczu z Lechem Poznań i właśnie wtedy planowane jest zwołanie konferencji prasowej, na której oficjalnie ogłoszone zostanie przejęcie klubu. Możliwe jednak, że pierwszy oficjalny komunikat zostanie podany już w środę. Tak wynika z wiadomości opublikowanej przez TS Wisła Kraków.

Więcej o: