Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Oficjalnie: Wiadomo, kto będzie transmitować ligę w kolejnych sezonach

NC+ i Telewizja Polska będą przez dwa najbliższe sezony transmitować rozgrywki Lotto Ekstraklasy. Kontrakt został oficjalnie podpisany w środę na uroczystej konferencji prasowej zorganizowanej w Serocku. Nowa umowa oznacza, że jedno spotkanie w kolejce będzie transmitowane na żywo w telewizji otwartej. Zmianie ulegną godziny rozgrywania meczów.
Zobacz wideo

W hotelu Narvil w podwarszawskim Serocku spotkali się najważniejsi ludzie w polskiej klubowej piłce. Zjazd prezesów Ekstraklasy, jej rady nadzorczej oraz przedstawicieli PZPN był połączony z ogłoszeniem wyników przetargu na pokazywanie najdroższych rozgrywek sportowych w Polsce. Sport.pl już na początku miesiąca informował, że prawa w sezonie 2019/20 oraz 2020/21 trafią do nc+ i TVP, a do podpisania umowy w tej sprawie doszło właśnie 12 grudnia. TVP będzie pokazywała jeden z najatrakcyjniejszych meczów w kolejce.

Według szacunków za te prawa TVP zapłaci między 40 a 50 mln złotych. Dodatkowe 170-180 mln za komplet spotkań wyłoży nc+ posiadający u nas prawa do najwyższej klasy rozgrywkowej od 1995 roku. W sumie zatem kluby dostaną sporo większe pieniądze niż ostatnio (było to ok 150 mln za sezon) i dodatkowo będą eksponowane przed wielomilionową widownią (mecze w TVP1 lub TVP2, ewentualnie w również nadającym naziemnie TVP Sport). Wartość dwuletniego kontraktu to 500 milionów złotych.

- Rozgrywki Ekstraklasy będą mogły być regularnie dostępne w polskich domach. Nie są to jednak jedyne działania ukierunkowane na popularyzację ligi, jakie zaplanowaliśmy w ramach pakietów obowiązujących od nowego sezonu. Zamierzamy szczególnie intensywnie walczyć o serca młodego pokolenia poprzez umożliwienie transmisji meczów na żywo w Internecie, a także udostępnianie atrakcyjnych materiałów wideo, w tym powtórek z bramek i skrótów z meczów, które będą prezentowane także w naszej aplikacji oraz na kanałach social media ligi i klubów - komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa SA.

Zmienią się także godziny rozgrywania meczów. Sobotnie i niedzielne mecze będą rozgrywane o godzinie 17.30, a nie jak dotąd o godzinie 18.