Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski coraz bliżej powrotu do Wisły Kraków. Rozwiązuje kontrakt z Wolfsburgiem

Jakub Błaszczykowski jest coraz bliżej powrotu do Wisły Kraków. Skrzydłowy reprezentacji Polski jest bliski rozwiązania kontraktu z VFL Wolfsburg - informuje "Przegląd Sportowy".

Jakub Błaszczykowski już w grudniu powinien zostać wolnym zawodnikiem. Tym samym zakończy się jego dwuletni pobyt w Wolfsburgu - informuje "PS". Dzięki temu Błaszczykowski bez żadnych przeszkód będzie mógł wrócić do Wisły Kraków. Jest nawet gotowy grać za darmo, by pomóc klubowi pogrążonemu w problemach finansowych, który walczy o przetrwanie. Błaszczykowski rozegrał w Wolfsburgu łącznie 45 spotkań, w których strzelił jednego gola i zaliczył trzy asysty. W tym sezonie rozegrał zaledwie dwa spotkania - jedno w lidze i jedno w Pucharze Niemiec. Na boisku spędził zaledwie 19 minut.

Błaszczykowski postawił warunek Wiśle

Reprezentant Polski postawił jednak jeden warunek. Wisła Kraków nie może poważnie osłabić składu zimą. Wielu piłkarzy "Białej Gwiazdy" może niedługo rozwiązać kontrakty z winy pracodawcy, gdyż klub zalega im z wynagrodzeniem. Z tego względu trwają rozmowy dotyczące przejęcia Wisły, a nowy właściciel miałby pomóc z uregulowaniem wypłat. W piątek okazało się, że Rafał i Stanisław Ziętkowie i przedstawiciele firm Dasta Invest i Antrans ostatecznie nie przejmą klubu, te negocjacje upadły.

33-letni Błaszczykowski jest mocno związany z Wisłą. Do Krakowa trafił z czwartoligowego KS Częstochowa zimą 2005 roku. Szybko stał się jedną z najważniejszych postaci zespołu. W dwa i pół roku zagrał w ekstraklasie 51 meczów i zapracował na powołania do reprezentacji. Latem 2007 roku przeniósł się do Borussii Dortmund za około 3 miliony euro. Stał się jednym z najdrożej sprzedanych piłkarzy w historii krakowskiego klubu. Jednak nigdy nie zapomniał o Wiśle i wspierał ją finansowo, w tym roku pożyczył jej milion złotych.