Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristovao przesunięty do rezerw i wystawiony na listę transferową za brutalny faul

Alexandre Cristovao został przesunięty do rezerw Zagłębia Sosnowiec, jednocześnie otrzymując karę regulaminową. Dodatkowo został wystawiony na listę transferową. To efekt jego brutalnego faulu na Sebastianie Walukiewiczu z Pogoni Szczecin.

Cristovao brutalnego zagrania dopuścił się w sobotnim wyjazdowym spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z Pogonią Szczecin (0:1). Portugalczyk w 75. minucie spotkania nadepnął na klatkę piersiową rywala. Sędzia, po skorzystaniu z wideoweryfikacji, ukarał piłkarza czerwoną kartką.

Cristovao przesunięty do rezerw

Cristovao nie otrzymał jeszcze kary od Ekstraklasy, ale dostał ją już od swojego klubu. Szefowie Zagłębia zdecydowali bowiem, że przesuną piłkarza do rezerw, a także nałożą na niego karę regulaminową. W dodatku wystawią napastnika na listę transferową.

"Przesunięcie do drużyny rezerw i klubowa kara regulaminowa mają związek z bezmyślnym faulem zawodnika na Sebastianie Walukiewiczu, obrońcy Pogoni Szczecin. W konsekwencji tego faulu Alexandre Cristovao został ukarany przez arbitra czerwonym kartonikiem, osłabiając dodatkowo swój zespół" - czytamy w oświadczeniu klubu.

Zagłębie Sosnowiec przeprasza

Kilka godzin przed wydaniem oświadczenia dotyczącego ukarania Cristovao, Zagłębie oficjalnie przeprosiło Walukiewicza.

"Zagłębie S.A. przeprasza Pana Sebastiana Walukiewicza za brutalny faul naszego piłkarza Alexandra Cristóvão MFutili podczas meczu Pogoń Szczecin Zagłębie Sosnowiec. Jest nam niezmiernie wstyd i przykro z powodu zaistniałej sytuacji, szczególnie, że nasz zawodnik po zdarzeniu nawet nie przeprosił. Zagłębie nie akceptuje takiego zachowania i surowo ukarze zawodnika za brak elementarnych podstaw wychowania, szacunku dla rywala, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Marcina Jaroszewskiego, prezesa zarządu Zagłębia S.A..

Więcej o:
Komentarze (24)
Cristovao przesunięty do rezerw i wystawiony na listę transferową za brutalny faul
Zaloguj się
 • andgad

  Oceniono 9 razy 9

  Przywracają tym zachowaniem wiarę, że w polskiej piłce są jeszcze przyzwoici ludzie:)

 • jpr3

  Oceniono 5 razy 5

  Brawo Zagłębie!

 • katmaster2

  Oceniono 3 razy 3

  Szacunek dla przedstawicieli Zagłębia. Klasa!

 • pull_up

  Oceniono 6 razy 2

  Jeszcze jębany widać że celowo depcze tę klatę. Mam nadzieję że w Polsce nie znajdzie zatrudnienia.

 • adamzalej

  Oceniono 8 razy 0

  Może jakiś pozew przeciwko temu idiocie za spowodowanie nieadekwatnych do sytuacji uszczerbku zdrowia? Myślę , że 20 tys na cele społeczne i 5 tys zadośćuczynienia to dobra kara?

 • maras63

  Oceniono 4 razy 0

  Gdy zobaczyłem to w czasie transmisji na żywo, pomyślałem, że klub powinien go zwolnić. Teraz będę ostrożnie szafował takimi myślami, by starczyły na naprawdę ważne sprawy. :-)

 • himils

  Oceniono 3 razy -1

  A teraz szczypta niezdrowych fantazji:
  Wyobraźcie sobie ze koleś wylatuje z Ekstraklasy, trafia najpierw do Czech, potem do Anglii na koniec do Realu za £100 mln. Oczywiscie już jest grzeczny, nie fauluje itd.

 • kaktus-2

  Oceniono 10 razy -2

  "...Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana"
  Jeżeli się pisze oficjalne przeprosiny to przed imieniem TRZEBA DODAĆ "PANA" inaczej wychodzi dziadowsko.
  Z drugiej strony doceniam gest. Brawa dla klubu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX