Wisła Kraków straci najlepszego piłkarza?

Czołowy napastnik polskiej Lotto Ekstraklasy Zdenek Ondrasek może odejść z Wisły Kraków. Czechowi wraz z końcem roku wygasa kontrakt, a teraz został dobrą ofertę z ligi tajskiej.

Jak napisał na Twitterze polski napastnik Łukasz Gikiewicz, Ondraskiem zainteresowane jest Sukhothai FC, czyli jedenasta drużyna zakończonego w październiku sezonu w Tajlandii. Umowa Czecha z Wisłą Kraków wygasa wraz z końcem roku i w związku z olbrzymimi problemami finansowymi klubu nic nie wskazuje na jej przedłużenie.

Czołowy snajper odejdzie?

Zdenek Ondrasek zalicza właśnie swój najlepszy sezon w Polsce. Czeski napastnik trafił do Wisły Kraków od początku 2016 roku, ale przez trzy sezony miał sporo problemów z przebiciem się do pierwszego składu i przede wszystkim z strzelaniem bramek. Dodatkowo niemal cały poprzedni sezon Ondrasek stracił przez kontuzję. 

Przyjście trenera Macieja Stolarczyka jednak zupełnie odmieniło Czecha, który od razu stał się jednym z najlepszych napastników polskiej ligi. W rundzie jesiennej Ondrasek strzelił aż 10 bramek dla Wisły Kraków (9 w Ekstraklasie) i zwrócił uwagę innych klubów. 

Piłkarze Wisły Kraków od kilku miesięcy nie dostają wypłat i wielu z nich mogłoby złożyć wniosek o rozwiązanie umowy. Zawodnicy podjęli jednak decyzję, że do końca rundy nie będą podejmować pochopnych kroków. 

Więcej o: