Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Roman Bezjak zawieszony na cztery mecze za ostry faul

Roman Bezjak będzie pauzował przez cztery mecze i zapłaci karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł za ostry i głupi w końcówce piątkowego meczu z Arką Gdynia.

"Na zawodnika Jagiellonii – Romana Bezjaka, nałożono karę dyskwalifikacji w 4 meczach LOTTO Ekstraklasy oraz karę pieniężną w wysokości 10 000 zł. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia w 17. kolejce." - czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

Bezjak czerwoną kartkę otrzymał za ostry faul w końcówce piątkowego meczu z Arką. W doliczony czasie gry Słoweniec stracił piłkę, a wracając się do obrony, wślizgiem z tyłu zaatakował Marcusa Viniciusa da Silvę. Sędzia początkowo pokazał kartkę żółtą, po analizie VAR zmienił decyzję i wyrzucił Bezjaka z boiska.

Decyzja Komisji Ligi oznacza, że piłkarz nie zagra już w tym roku w Ekstraklasie. Do gry wróci 16 lutego w meczu z Wisłą Płock, o ile klub nie sprzeda go w zimowym oknie transferowym.

Kary Komisji Ligi nie obowiązują w Pucharze Polski. Oznacza to, że piłkarz będzie mógł zagrać we wtorkowym meczu Pucharu Polski. Jagiellonia zmierzy się z Arką Gdynia (godz. 20.30).

Więcej o: