Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków spłaciła zadłużenie wobec dwóch piłkarzy. Wzięła kolejną pożyczkę

Jesus Imaz i Dawid Kort złożyli wezwania do zapłaty wynagrodzenia. Jak informuje Katowicki Sport, Wisła Kraków dostała kolejną pożyczkę i spłaciła zadłużenie wobec tej dwójki.

Wisła Kraków od 2011 roku zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Przez lata klub balansował na granicy upadłości, ale za każdym razem udawało się znaleźć pieniądze potrzebne na dalsze funkcjonowanie. W tym sezonie klub ma jednak olbrzymie problemy z płynnością finansową, a piłkarze nie dostali wypłat od ponad czterech miesięcy.

Dwaj piłkarze złożyli wezwanie do zapłaty

Jak podała "Gazeta Krakowska", Dawid Kort i Jesus Imaz złożyli wezwania do zapłaty. Gdyby tak się nie stało, piłkarze mogą wystąpić z wnioskiem o rozwiązanie kontraktu. Mateusz Miga z Katowickiego Sportu dodaje, że klub wziął kolejną pożyczkę i już spłacił zadłużenie wobec dwóch zawodników. Dodatkowo część pieniędzy dostali także ci, którzy najbardziej ich potrzebowali.

Wisła może zarobić na Imazie

Spłata zadłużenia wobec Jesusa Imaza sprawia, że Wisła nadal jest właścicielem jego karty zawodniczej i w zimowym okienku będzie mogła go sprzedać. W ostatnich dniach mówiło się, o tym, że Hiszpanem zainteresowany jest Lech Poznań. Wisła mogłaby liczyć nawet na 500 tysięcy euro. Wiele wskazuje jednak na to, że jeżeli klubowi nie uda się pozyskać nowego inwestora, to Wisła może nie przystąpić do rundy wiosennej.  

Pozostali Wiślacy czekają

Pozostali piłkarze Wisły zdecydowali, że na razie nie będą podejmować nerwowych ruchów, ale nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać po nowym roku. Wszyscy w Krakowie wiedzą, że piłkarze nie otrzymują wynagrodzenia przez ponad trzy miesiące, dlatego w każdej chwili mogą wystąpić z wnioskiem do PZPN-u o rozwiązanie kontraktu z winy klubu.

 

Więcej o: