Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

France Football ujawniło głosy dziennikarzy. Wiadomo jak głosował Maciej Iwański

France Football ujawniło głosy dziennikarzy, którzy przyznawali swoje punkty w plebiscycie Złotej Piłki. Dzięki temu wiadomo, jak głosował Maciej Iwański z TVP. Widać też, jak subiektywne były wybory dziennikarzy z niektórych krajów.

Zwycięzcą Złotej Piłki został Luka Modrić. Chorwat wyprzedził Cristiano Ronaldo aż o 277 pkt i został wybrany najlepszym piłkarzem 2018 roku w plebiscycie organizowanym przez "France Football". Trzecie miejsce zajął Antoine Griezmann. Jak co roku, "France Football" ogłosiło jakie były wybory dziennikarzy zaproszonych do plebiscytu.  

Tak głosował Maciej Iwański

Głosem polskich mediów był Maciej Iwański z TVP, który na pierwszym miejscu postawił Lukę Modricia. Drugie miejsce zajął Antoine Griezmann, a dopiero trzeci był Cristiano Ronaldo. Czwarte miejsce przypadło Leo Messiemu a piąte Mohamedowi Salahowi.

Trzeba więc stwierdzić, że głosy polskiego dziennikarza są podobne do końcowej klasyfikacji Złotej Piłki. 

Najdziwniejsze głosy w plebiscycie France Football

Byli jednak tacy, którzy postawili na mocno subiektywną klasyfikację. Przykładowo dziennikarz z Republiki Środkowoafrykańskiej na pierwszym miejscu postawił Karima Benzemę z Realu Madryt. Z kolei dziennikarz z Kirgistanu stwierdził, że piłkarzem roku był bramkarz Thibault Courtois.

---

Ada Hegerberg została pierwszą kobietą, którą odebrała Złotą Piłkę od France Football. Niestety, Norweżka na scenie usłyszała seksistowskie pytanie od jednego z prowadzących. Sprawa natychmiast oburzyła niemal wszystkie światowe media.