Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia

W meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała u siebie z Arką Gdynia 3:1 (0:0). Dwie bramki dla drużyny z Podlasia zdobył Karol Świderski.

Jagiellonia Białystok przed tą kolejką plasowała się na 3. miejscu w tabeli Lotto Ekstraklasy. Arka Gdynia była dziewiąta. Obie drużyny zagrały w piątek w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych - w Białymstoku w trakcie meczu temperatura spadła do -9 stopni.

Michał Janota w życiowej formie

Niespodziewanie to goście jako pierwsi zdobyli w tym spotkaniu bramkę. W 51. minucie gola dla gości strzelił Michał Janota. Ten sezon dla 28-letniego zawodnika Arki Gdynia jest jak na razie wyjątkowo udany. Zdobył już osiem bramek i do tego dołożył trzy asysty. Coraz częściej jego nazwisko jest wymieniane przez ekspertów w gronie zawodników, którym selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powinien dać szansę w drużynie narodowej.

Karol Świderski po raz pierwszy

Jagiellonia nie zamierzała się jednak poddawać po trafieniu Janoty i już w 58. minucie spotkania wyrównała. Bramkę zdobył Karol Świderski, który przed tym meczem miał na koncie sześć trafień (i jedną asystę).

Zanim gospodarze strzelili gola na 1:1, mieli kilka dobrych sytuacji, które jednak koncertowo marnowali - m.in. czynił to Cillian Sheridan. Irlandczyk w sezonie 2018/2019 gra poniżej swoich i kibiców Jagiellonii oczekiwań - strzelił do tej pory raptem 3 gole.

Karol Świderski po raz drugi

Świderski już w 63. minucie wyprowadził ekipę z Białegostoku na prowadzenie. Arka totalnie się rozsypała w obronie - w pięć minut straciła w stolicy Podlasia dwie bramki.

Arvydas Novikovas też z golem

Swoje trafienie zanotował w meczu z Arką także Arvydas Novikovas. Litwin trafił w 84. minucie spotkania.

Jagiellonia Białystok pokonała Arkę Gdynia 3:1 i została tymczasowym wiceliderem Lotto Ekstraklasy.