Lech Poznań pozyska gwiazdę ekstraklasy? Pierwszy transfer Adama Nawałki

Lech Poznań jest bliski pozyskania Jesusa Imaza z Wisły Kraków - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu". Byłby to pierwszy transfer Adama Nawałki.

Adam Nawałka wprowadzi w Lechu Poznań duże zmiany. Już latem z Poznania może odejść wielu piłkarzy, którym kończą się kontrakty. Na tej liście są między innymi Jasmin Burić, Matus Putnocky czy Christian Gytkjaer. Pierwszym piłkarzem pozyskanym za kadencji Adama Nawałki ma zostać Jesus Imaz z Wisły Kraków. Imazem zainteresowana jest również Jagiellonia Białystok, ale prawdopodobnie Hiszpan trafi do Lecha Poznań. Transfer jest możliwy już zimą.

Jesus Imaz to 28-letni skrzydłowy, który przyszedł do Wisły ponad rok temu z Cadizu. W 16 meczach ekstraklasy w tym sezonie strzelił sześć goli i zaliczył aż cztery asysty. Wisła Kraków obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli z 25 punktami i wyprzedza o jeden punkt Lecha Poznań. Imaz miałby rozwiązać problem na skrzydłach. Kamil Jóźwiak spisuje się przeciętnie, natomiast Maciej Makuszewski wciąż nie przypomina piłkarza, jakim był sprzed poważnej kontuzji, która zabrała mu szanse wyjazdu na mundial. Za to Wisła Kraków pilnie potrzebuje pieniędzy, jako że zalega piłkarzom z wypłatami od kilku miesięcy.

Adam Nawałka ma sporo problemów do rozwiązania w Lechu Poznań

Adam Nawałka na razie skupia się na ciężkiej pracy. Były selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował już, że Lech Poznań będzie grał czwórką obrońców, a dopiero po jakimś czasie rozważy możliwość przejścia na ustawienie z trójką obrońców. W zależności od koncepcji na dane spotkanie będzie decydował, czy wystawi dwóch napastników czy jednego podwieszonego za drugim. Bardzo ważnym zadaniem dla Nawałki jest również odbudowanie piłkarzy pod względem mentalnym. W debiucie Nawałki Lech zagra w niedzielę o 18:00 z Cracovią w Krakowie.

Więcej o: