Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Nawałka przeprowadzi rewolucję w Lechu Poznań. Długa lista nazwisk

Adam Nawałka latem przeprowadzi duże zmiany w kadrze Lecha Poznań. Latem kończą się kontrakty aż jedenastu piłkarzom.

Adam Nawałka jeszcze czeka na debiut w roli trenera Lecha Poznań, ale zamierza przeprowadzić spore zmiany na wielu polach działalności klubu. Najważniejsze będą jednak zmiany kadrowe w zespole. Na pierwszej konferencji prasowej Nawałka nie mówił nic o transferach ani nie wspominał konkretnych nazwisk, jedynie przypominał o konieczności ciężkiej pracy na treningach. Dlatego piłkarze mają pół roku, by przekonać Nawałkę i władze Lecha do tego, że zasługują na przedłużenie umów.

Adam Nawałka ma przeprowadzić zmiany w Lechu Poznań

Na tej liście znajdują się kluczowe postaci dla obecnego Lecha. To między innymi obaj bramkarze: Jasmin Burić i Matus Putnocky. Odejść może również Christian Gytkjaer, choć 28-letni Duńczyk posiada w umowie opcję przedłużenia jej o kolejny rok, tak samo jak i Nikola Vujadinović.

Największym talentem Lecha jest Kamil Jóźwiak. Klub liczy na duże pieniądze z jego sprzedaży i dlatego niemal na pewno jego kontrakt zostanie automatycznie przedłużony o dwa lata. Lech posiada opcje wykupu Rafała Janickiego (z Lechii Gdańsk) i Vernona De Marco (Slovan Bratysława). Klub nie ma zapewnionej opcji wykupu Dimitriosa Goutasa, który przyszedł z Olympiakosu.

Poza tym umowy kończą się takim piłkarzom jak Maciej Gajos, Łukasz Trałka czy Marcin Wasielewski. Jak na razie nieznane są plany transferowe Adama Nawałki, poza tym, że do Lecha może trafić Sławomir Peszko.