Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Arka Gdynia. Rogelio Chavez i Agustin Baran podpisali kontrakty

Rogelio Chavez i Agustin Baran podpisali kontrakty z Arką Gdynia. Meksykanin i Urugwajczyk związali się klubem do 30 czerwca 2019 roku. Rogelio Chavez ma za sobą jeden występ w reprezentacji Meksyku. W 2014 roku jego bramka była nominowana do gola roku na świecie i w głosowaniu przegrała z trafieniem Zlatana Ibrahimovicia.

Rogelio Chavez urodził się 28 października 1984 roku. 2 kwietnia 2014 roku zagrał swój jedyny mecz w dorosłej reprezentacji Meksyku. Jego zespół zremisował w towarzyskim spotkaniu z USA (2:2).

W swojej karierze reprezentował m.in. Cruz Azul , a w 2014 roku triumfował w północnoamerykańskiej Lidze Mistrzów CONCACAF. W tym samym roku wziął udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, podczas których zajął czwarte miejsce. W Cruz Azul spędził jedenaście lat, rozegrał 238 ligowych spotkań.  Jest środkowym obrońcą.

W 2014 roku bramka Chaveza była nominowana do gola roku na świecie i w głosowaniu przegrała jedynie z trafieniem Zlatana Ibrahimovicia.

 

Agustin Baran urodził się 12 stycznia 1995 roku w Urugwaju, ale posiada polski paszport. Lewoskrzydłowy rozegrał 9 meczów w Primera Division w Urugwaju dla Club Atletico Atenas de San Carlos. Był reprezentantem młodzieżowych drużyn Urugwaju.

Zatrudnienie obu piłkarzy ma związek ze współpracą Arki Gdynia z z meksykańskim miastem Chignahuapan z regionu Puebla, o którym szerzej informowaliśmy TUTAJ