Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Adam Nawałka podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Na poniedziałek zaplanował piłkarzom dwa treningi

W niedzielę, kilka minut przed godz. 20, Adam Nawałka został trenerem Lecha Poznań. 61-latek w towarzystwie prezesa Karola Klimczaka podpisał 2,5-letni kontrakt. Pracę w Lechu rozpocznie w poniedziałek. Na Bułgarskiej odbędą się wtedy dwa treningi.

Końca dobiegła trwająca od trzech tygodni saga. Lech Poznań tak bardzo chciał Adama Nawałkę, a Nawałka tak bardzo chciał rozpocząć pracę w Poznaniu, że porozumienie było kwestią czasu. Te zostało osiągnięte w ubiegłym tygodniu, a w niedzielę, kilka minut przed godz. 20, Nawałka w towarzystwie Karola Klimczaka i Piotra Rutkowskiego podpisał 2,5-letni kontrakt. Prezentacja nowego trenera Lecha odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.

 Kontrakt podpisany. Misja Nawałki rozpocznie się w poniedziałek

Nawałka po raz pierwszy na Bułgarskiej pojawił się w niedzielę. W trakcie rozmów Poznania nie odwiedził ani razu. Do spotkań z Klimczakiem, Rutkowskim czy dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą dochodziło w kilku miejscach, na przykład w Warszawie czy Krakowie. Na początku tygodnia ustalono, że trener nie zasiądzie na trybunach stadionu także podczas ostatniego meczu z Wisłą Płock, w którym zespół poprowadził tymczasowy szkoleniowiec Dariusz Żuraw. Podczas niedzielnej wizyty w końcu podpisano umowę, która podsumowuje kilkutygodniowe negocjacje. Pracę w Lechu Nawałka rozpocznie w poniedziałek.

Nawałka podpisał 2,5-letni kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2020/2021. Na mocy umowy będzie najlepiej zarabiającym trenerem w historii klubu – miesięczna pensja ma wynosić 150 tys. zł. To kolejny szkoleniowiec, któremu Lech zaoferował imponujące w skali ligi wynagrodzenie. Niewiele mniejsze, bo ponad 130 tys. zł, pobierał Nenad Bjelica.

Na początek konferencja i dwa treningi. Pierwszy mecz za tydzień

W niedzielę kontrakty podpisali także asystenci Nawałki: Bogdan Zając oraz Jarosław Tkocz, trener przygotowania motorycznego Stanisław Gadziński i trener przygotowania fizycznego Remigiusz Rzepka. Nawałka i jego współpracownicy pojawili się w Poznaniu o godz. 17. Pracę rozpoczną w poniedziałek. W planie mają dwa treningi – pierwszy odbędzie się przed konferencją, która rozpocznie się o godz. 15. Poza porannymi zajęciami lechici będą trenować także popołudniu. Debiut czeka Nawałkę 2 grudnia w Krakowie w meczu z Cracovią.

Więcej o:
Komentarze (19)
Adam Nawałka w niedzielę podpisał 2,5-letnią umowę z Lechem Poznań.
Zaloguj się
 • p.bera

  Oceniono 5 razy 5

  kasa w błoto

 • icc217

  Oceniono 4 razy 4

  Wyrzucanie pieniedzy w bloto ...

 • boliver

  Oceniono 4 razy 4

  Na poczatek salto mortale podobnie jak z glikiem,,

 • normalny_pan

  Oceniono 3 razy 3

  Wydawałoby się że ludzie siedzący w zarządach powinni się trochę znać na tym co robią no bo w końcu mają zarządzać. "Zarząd" Lecha to jednak odmienny przypadek.
  Od kilku lat coraz głupsze decyzje a teraz ? Oni udowadniają że... "dno nie istnieje"

 • podkarpacie55

  Oceniono 3 razy 3

  Ten,,wybitny'' trener na treningi zwoła posiedzenie dziennikarzy pochwali się fenomenalnymi umiejętnościami trenerskimi w końcu jest geniuszem reklamiarstwa a potem na meczach zobaczymy???

 • shago0

  Oceniono 3 razy 3

  W Rosji pokazał kunszt, a w zasadzie przed rosją. Pędzel, bileter, milik i zieliński. To była podstawa warsztatu trenera. Wiedzial co robi poprostu.

 • plastikpiokio

  Oceniono 2 razy 2

  nastepna zgasła gwiazda -pi... która chce zarobić na chleb ---a te miliony za klęskę polskiej kopanej to gdzie ----przepił ????? z rozpaczy ????

 • kibolzpoznania

  Oceniono 4 razy 2

  Już widzę te stawki na kolejnym przetargu Amiki na usługi transportowe. No firmy transportowe jak się w pakiecie boxu na stadionie nie kupi to za 0,8 maks 0,85 euro per km jeździmy. Ktoś na niego musi zarobić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX