Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 3:2. Hit Ekstraklasy nie zawiódł

Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 3:2 (2:1) w meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Gdańska umocnił się na pozycji lidera.

Hit 16. kolejki Lotto Ekstraklasy nie zawiódł. Lechia Gdańsk przystępowała do tego meczu jako lider tabeli, Jagiellonia była trzecia. Na boisku oba zespoły pokazały dużo dobrej piłki. Aż szkoda, że częściej w polskiej lidze nie oglądamy tak ciekawych spotkań!

Lechia Gdańsk jako pierwsza strzeliła gola

W pierwszej odsłonie meczu kibice zasiadający na stadionie w Gdańsku byli świadkami trzech bramek. Wynik meczu otworzył Flavio Paixao w 37. minucie, który wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu piłki ręką przez Ivana Runje. Sędzia wpierw nie odgwizdał "jedenastki", ale skorzystał z wideoweryfikacji i ostatecznie wskazał na 11. metr.

Jagiellonia Białystok wyrównała po fantastycznym uderzeniu Marko Poletanovicia

Lechia nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia. Już w 39. minucie Jagiellonia zdobyła bramkę - i to jaką! Marko Poletanović huknął z kilkunastu metrów w samo okno, piłka odbiła się od obu słupków bramki gospodarzy i prawie rozerwała siatkę. Gol stadiony świata, jakiego Serb najprawdopodobniej już nigdy nie powtórzy.

Lechia Gdańsk prowadziła po 45 minutach

Kapitalny gol serbskiego pomocnika Jagiellonii nie załamał gospodarzy, którzy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy znów wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Jarosław Kubicki, którego strzał odbił się od obrońców Jagi i wpadł do bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena.

Jagiellonia Białystok znów odrobiła straty

Na drugą połowę piłkarze gości wyszli niebywale naładowani. Przełożyło się to na ich postawę boiskową. Już w 53. minucie Arvydas Novikovas strzelił bramkę, która dała Jagiellonii ponowne wyrównanie.

Lechia Gdańsk zadała decydujący cios

Gospodarze parli jednak do zwycięstwa za wszelką cenę. W 67. minucie bramkę na 3:2 zdobył Michał Nalepa po dograniu z rzutu wolnego. Jak się później okazało - było to ostatnie trafienie w tym meczu. Meczu niezwykle zaciętego i godnego miana hitu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy. To była dobra reklama polskiej ligi. Oby takich więcej.

Po 16. kolejkach liderem jest Lechia, która ma na koncie 34 punkty. Druga w tabeli jest Legia, która zgromadziła do tej pory 29 punktów, a trzecia Jagiellonia z 28 punktami.