Ekstraklasa. Wisła Kraków nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie. Mogą nie dokończyć sezonu

Wisła Kraków ma coraz większe problemy finansowe. Jak informuje "Sport", klub może nie dokończyć sezonu! Piłkarze nie dostają wypłat od początku sezonu.

Wisła Kraków od 2011 roku zmaga się z poważnymi problemami finansowymi. Przez lata klub balansował na granicy upadłości, ale za każdym razem udawało się znaleźć pieniądze potrzebne na dalsze funkcjonowanie. 

Wisła Kraków nie dokończy sezonu?

Tym razem może być jednak inaczej, bo Wiśle coraz trudniej o pozyskanie kolejnych funduszy. Jak donosi Mateusz Miga ze Sportu, tym razem w kasie brakuje 8 milionów złotych by dokończyć sezon. 

Piłkarze mogą rozwiązać kontrakty

Piłkarze postanowili również, że na razie nie będą podejmować nerwowych ruchów, ale nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądać po nowym roku. Wszyscy w Krakowie wiedzą, że piłkarze nie otrzymują wynagrodzenia przez ponad trzy miesiące, dlatego w każdej chwili mogą wystąpić z wnioskiem do PZPN-u o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. 

Właściwie jedyną szansą na wyjście z bardzo trudnej sytuacji jest sprzedaż klubu. Włodarze klubu toczą rozmowy z brytyjskim Noble Capital Partners Ltd. Firma chciałaby nabyć akcje klubu za... 1 euro. Na razie problemem jest jednak wiarygodność. Konsekwencją braku porozumienia może być wycofanie drużyny z Ekstraklasy i wznowienie gry od IV ligi

Więcej o: