Ekstraklasa. Wisła Kraków zmieni właściciela? Anglicy przyjeżdżają już w piątek

Przedstawiciele brytyjskiej firmy Noble Capital Partners Ltd. przyjadą w piątek do Polski, aby negocjować zakup Wisły Kraków - informuje Gazeta Krakowska. Anglicy oferują za klub 1 euro.

Pierwsza oferta wpłynęła we wrześniu, ale wtedy Anglicy nie podjęli dalszych kroków. Właściciele firmy Noble Capital Partners chcą przejąć klub za kwotę 1 euro i obiecują szybką poprawę sytuacji finansowej Wisły. Zamierzają dokonać emisji praw poboru akcji na ich rzecz w zamian za 28 milionów euro płatne w akcjach. Twierdzą, że przyniesie to klubowi własny dodatni kapitał w wysokości około 10,5 mln euro - pisał niedawno o tym katowicki "Sport". 

Teraz Gazeta Krakowska donosi, że już w najbliższy piątek Anglicy znowu zjawią się w Krakowie, ale Wisła tego nie potwierdza.
- Towarzystwo Sportowe Wisła jest zainteresowane sprzedażą całości, części akcji lub sponsoringiem i prowadzi rozmowy mogące doprowadzić do ich finalizacji. Jest za wcześnie na oficjalny komentarz w tej sprawie - powiedziała Karolina Biedrzycka, zastępca rzecznika prasowego Wisły, cytowana przez Gazetę Krakowską.

Krakowscy dziennikarze twierdzą także, że Anglicy nie mają wystarczających pieniędzy, które mogliby zainwestować w klub. Uważają jednak, że jeśli przejmą piłkarską spółkę, to poprzez swoje szerokie kontakty mogliby szybko znaleźć inwestora.

"Biała Gwiazda" jest czwarta w tabeli i ma 25 punktów. Liderem jest Lechia Gdańsk, która ma sześć "oczek" więcej.

Są też inni chętni 

Klub chce przejąć również dwóch biznesmenów: Rafał Ziętek i Wojciech Kwiecień.

Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków? Firma Drutex może sfinansować transfer

Powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków wydaje się coraz bardziej realny. Biała Gwiazda może mieć jednak problem ze sfinansowaniem transferu reprezentanta Polski. Z pomocą ma przyjść firma Drutex.

Więcej o: