Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wisła Kraków zmieni właściciela? Anglicy przyjeżdżają już w piątek

Przedstawiciele brytyjskiej firmy Noble Capital Partners Ltd. przyjadą w piątek do Polski, aby negocjować zakup Wisły Kraków - informuje Gazeta Krakowska. Anglicy oferują za klub 1 euro.

Pierwsza oferta wpłynęła we wrześniu, ale wtedy Anglicy nie podjęli dalszych kroków. Właściciele firmy Noble Capital Partners chcą przejąć klub za kwotę 1 euro i obiecują szybką poprawę sytuacji finansowej Wisły. Zamierzają dokonać emisji praw poboru akcji na ich rzecz w zamian za 28 milionów euro płatne w akcjach. Twierdzą, że przyniesie to klubowi własny dodatni kapitał w wysokości około 10,5 mln euro - pisał niedawno o tym katowicki "Sport". 

Teraz Gazeta Krakowska donosi, że już w najbliższy piątek Anglicy znowu zjawią się w Krakowie, ale Wisła tego nie potwierdza.
- Towarzystwo Sportowe Wisła jest zainteresowane sprzedażą całości, części akcji lub sponsoringiem i prowadzi rozmowy mogące doprowadzić do ich finalizacji. Jest za wcześnie na oficjalny komentarz w tej sprawie - powiedziała Karolina Biedrzycka, zastępca rzecznika prasowego Wisły, cytowana przez Gazetę Krakowską.

Krakowscy dziennikarze twierdzą także, że Anglicy nie mają wystarczających pieniędzy, które mogliby zainwestować w klub. Uważają jednak, że jeśli przejmą piłkarską spółkę, to poprzez swoje szerokie kontakty mogliby szybko znaleźć inwestora.

"Biała Gwiazda" jest czwarta w tabeli i ma 25 punktów. Liderem jest Lechia Gdańsk, która ma sześć "oczek" więcej.

Są też inni chętni 

Klub chce przejąć również dwóch biznesmenów: Rafał Ziętek i Wojciech Kwiecień.

Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków? Firma Drutex może sfinansować transfer

Powrót Jakuba Błaszczykowskiego do Wisły Kraków wydaje się coraz bardziej realny. Biała Gwiazda może mieć jednak problem ze sfinansowaniem transferu reprezentanta Polski. Z pomocą ma przyjść firma Drutex.

Więcej o:
Komentarze (23)
Ekstraklasa. Wisła Kraków zmieni właściciela? Anglicy przyjeżdżają już w piątek
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 10 razy 6

  Przeciez to firma krzak ten Noble Capital Partners Ltd. Kapital zakladowy £1, raz prawie wykreslona z rejestru spolek, pelnym udzialowcem jest inna firma, jeden czlowiek w zarzadzie, bilans na £350k w 2017. Sadze, ze sklep z fajkami i zarciem u mnie na rogu ma wieksza sume bilansowa :)
  To sie skonczy placzem.

 • g.lesio

  Oceniono 7 razy 5

  Czy Wisłę nic nie nauczyła niedawna sprzedaż klubu szemranemu gościowi co zakończyło się klęską.
  Znów jacyś kombinatorzy bez forsy ale za to tym razem aż z Great Britain. Widać na całym świecie robi się jakieś szemrane interesy.

 • antirussia81

  Oceniono 9 razy 3

  A Misiek, Zielak, Bakster i reszta "kibiców" GTS-u też wchodzi w skład pakietu za 1 euro?

 • mtor123

  Oceniono 4 razy 2

  gdyby klub byl notowany na gieldzie mozna by na tym zeobić niezly interes W ciągu kilku dni wartość Wisły wzrosła przeszło czterokrotnie niedawno chcieli sprzedać za 1 zł dziś już za 1 euro

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 1

  31550 Northwestern Highway, Suite 101, Farmington Hills, MI 48334....
  Anglicy sprzedają swoje kluby Rosjanom. Albo innym fanatykom. Lubiącym pieniądze. Ale kto są ci panowie z tej prowincji w Anglii?

 • eddy_the_head

  Oceniono 3 razy 1

  Brzmi to niestety jak jakiś szwindelek.

 • jack_flash

  Oceniono 3 razy 1

  Ekwiwalent jednego Euro, to nawet pan Prezes wysuplal by z kieszeni przydlugiej marynarki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX