Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Gumny zagra w Turcji? Besiktas chce sprowadzić młodzieżowego reprezentanta Polski

Robert Gumny zimą może odejść z Lecha Poznań. Młodzieżowym reprezentantem Polski interesuje się bowiem Besiktas - informuje sabah.com.tr.

"Besiktas na pozycję prawego obrońca ma jedynie 33-letniego Gokhana Gonula. Dlatego interesuje się urodzonym w 1998 roku Robertem Gumnym z Lecha Poznań. Polska drużyna oczekuje za niego 3 mln euro" - czytamy na łamach tureckiego portalu.

Besiktas zainteresowany pozyskaniem Roberta GumnegoBesiktas zainteresowany pozyskaniem Roberta Gumnego sabah.com.tr

W tej chwili Besiktas wspomnianymi pieniędzmi nie dysponuje, ale zimą planuje sprzedać kilku zawodników, dzięki czemu pozyska środki na wzmocnienia.

Poznański oddział "Gazety Wyborczej" uważa jednak, że transfer Gumnego już zimą jest mało prawdopodobny. Po pierwsze ma to związek z jego niedawną kontuzją kolana, a po drugie z brakami kadrowymi. Po jego ewentualnym odejściu nowy trener Kolejorza, którego nazwiska wciąż nie znamy, nie miałby żadnego prawego obrońcy, przez co na wspomnianej pozycji musiałby grać ktoś z dwójki skrzydłowych: Maciej Makuszewski lub Tomasz Cywka.

W tym sezonie Gumny w barwach Lecha Poznań rozegrał zaledwie cztery spotkania we wszystkich rozgrywkach. Tak mała liczba występów to efekt wspomnianej wcześniej kontuzji, przez którą obrońca opuścił także dwa mecze młodzieżowej reprezentacji Polski, której jest podstawowym zawodnikiem. W środę rozegrał 90 minut w spotkaniu z Portugalią (3:1), które zagwarantowało biało-czerwonym awans na MME.

Więcej o:
Komentarze (1)
Robert Gumny zagra w Turcji? Besiktas chce sprowadzić młodzieżowego reprezentanta Polski
Zaloguj się
  • jurek953

    0

    Co tam,bez prawego obrońcy można grać,w razie czego ściągnie się kogoś z rezerw,albo zagra magazynier.Liczy się kasa,3 mln.to nie w kij dmuchał - he he.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX