Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 2:0. Zwycięstwo gospodarzy mimo błędu sędziego

Wisła Płock pewnie pokonała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 2:0. W pierwszej połowie meczu sędzia Dominik Sulikowski, mimo wykorzystania systemu VAR, nie zdecydował się pokazać czerwonej kartki po zagraniu piłki ręką przez bramkarza gości poza polem karnym.

Wisła prowadziła od 31. minuty, gdy po podaniu Nico Vareli gola zdobył Ricardinho. Goście w pierwszej odsłonie meczu prezentowali się całkiem nieźle, ale nie byli w stanie zdobyć wyrównującej bramki. Na przerwę gospodarze schodzili przy wyniku 1:0 dla nich.

Ekstraklasa. Kibu Vicuna: Lopetegui to mój przyjaciel, ale piłki wolę uczyć się w Płocku. Chcę, żeby Wisła miała flow

Wiele kontrowersji wywoła sytuacja, do jakiej doszło w trakcie pierwszych 45 minut. Bramkarz gości Dawid Kudła interweniując poza własnym polem karny, wybijał piłkę głową. Uczynił to tak nieumiejętnie, że futbolówka trafiła go w rękę. Sędzia Sulikowski postanowił skorzystać z VAR-u. Po dłuższej analizie arbiter nie zdecydował się ostatecznie pokazać golkiperowi Zagłębia czerwonej kartki, mimo że telewizyjne powtórki wykazały, że Kudła dotknął piłkę ręką.

Ekstraklasa. Kibu Vicuna trenerem Wisły Płock. Oficjalnie

W drugiej połowie Wisła kontrolowała przebieg spotkania. Goście zaś nie byli w stanie skonstruować żadnej groźnej sytuacji. W doliczonym czasie gry Dominik Furman ustalił wynik meczu, strzelają bramkę z rzutu karnego.