Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Nawałka po rozmowach z Lechem Poznań. Wielogodzinne negocjacje

"Przegląd Sportowy" informuje, że Adam Nawałka spotkał się w czwartek z władzami Lecha Poznań. Były selekcjoner reprezentacji Polski może zostać nowym trenerem Kolejorza.

Po zwolnieniu w niedzielny wieczór Ivana Djurdjevicia szefowie Lecha postawili sobie za cel, by zatrudnić Adama Nawałkę. Udało im się umówić z byłym trenerem polskiej kadry na spotkanie, na którym mieli zaproponować mu warunki współpracy. Nawałka z kolei przedstawiał swój plan na odbudowę poznańskiego klubu. Rozmowy odbyły się w Warszawie o 11. rano i trwały dziewięć godzin. Po stronie Kolejorza uczestniczyli w nich: prezes Karol Klimczak, wiceprezes Piotr Rutkowski oraz dyrektor sportowy Tomasz Rząsa.

Ekstraklasa. Czego od Lecha Poznań oczekuje Adam Nawałka?

Były selekcjoner chce, by w jego sztabie szkoleniowym znaleźli się współpracujący z nim w kadrze asystenci - m.in. Bogdan Zająć, trener bramkarzy Jarosław Tkocz i Tomasz Iwan jako menedżer drużyny. 

Spotkanie trwało tak długo, gdyż Nawałka bardzo szczegółowo omawiał różne aspekty organizacji pierwszej drużyny. Starano się ustalić wszystkie detale dotyczące funkcjonowania zespołu.

Adam Nawałka odrzucił ofertę Legii Warszawa

Po tym spotkaniu działacze Lecha mają czas do końca tygodnia na podjęcie decyzji, czy zatrudnią byłego trenera reprezentacji Polski. Nawałka chciałby objąć Lecha już po powrocie drużyny z Białegostoku. W najbliższą niedzielę o 18:00 Kolejorz gra na wyjeździe z Jagiellonią.

Adam Nawałka może pracować w Chinach

Do pomyślnego zakończenia negocjacji pozostało rozstrzygnięcie jednej kluczowej kwestii - zgody władz Lecha na zmiany w sztabie szkoleniowym i odpowiedzialności za politykę transferową. W obydwu kwestiach były selekcjoner chciałby bowiem wprowadzić swoje rozwiązania.

Więcej o:
Komentarze (41)
Dziewięć godzin trwało spotkanie Nawałki z władzami Lecha. Decyzja do końca tygodnia
Zaloguj się
 • grb3

  Oceniono 11 razy 7

  Nawalka z Iwanem xD poplacze sie ze smiechu jak zobacze tych wielkich swiatowcow od mundialu na spruchnialej lawce ekstraklasowego stadionu w Sosnowcu czy Szczecinie zbierajacych becki od Pogoni czy Zaglebia przy akompaniamencie pozdrowien z trybun xD can't wait xD

 • kuku666

  Oceniono 12 razy 6

  To pokazuje jak słaba jest to liga, skoro chcą takiegpo nieudacznika trenerskiego i płacić mu tyle kasy.

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 4

  te rozmowy to czas stracony a ten trenerek to tylko LZS i trampkarzy ---umjejętnosci słabiutkie osobowosc marna ---tylko chęć na wielką kasę pozostała.

 • glock18

  Oceniono 3 razy 1

  Legia go chciała w lecie, ale stchórzył - wiadomo inny poziom i wymagania..
  Teraz może doić Lecha...
  Brawo faken !

 • rascalow

  Oceniono 1 raz 1

  Lech nie będzie grał sparingów.

 • aa1000

  Oceniono 1 raz 1

  Zarząd Lecha powinien udać się na korepetycje do Jagiellonii. Tam zmiana trenera odbyła się beż emocji i nerwowych ruchów.

 • szel1

  Oceniono 1 raz 1

  lepiej niech reklamuje telefony i telewizory. Nie narobi wtdy szkod

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX