Ekstraklasa. Lech Poznań rozważa zatrudnienie byłego selekcjonera reprezentacji Słowenii Matjaza Keka. Głównym kandydatem jest jednak Adam Nawałka

Jak dowiedział się Sport.pl Lech Poznań rozważa zatrudnienie byłego trenera reprezentacji Słowenii Matjaza Keka. Głównym kandydatem szefów Lecha jest jednak Adama Nawałka.

Od kilku dni Adam Nawałka jest głównym kandydatem do objęcia posady szkoleniowca Lecha Poznań. Szefowie Kolejorza szukają jednak także innych rozwiązań. Według naszych informacji bardzo poważnie rozważana jest możliwość zatrudnienia byłego selekcjonera reprezentacji Słowenii Matjaza Keka. 57-letni trener to twórca sukcesów chorwackiej Rijeki, która za jego kadencji przełamała panowanie Dinama Zagrzeb i Hajduka Split, wygrywając ligę w sezonie 2016/17. Z Rijeką Kek dwukrotnie triumfował także w Pucharze Chorwacji. Wcześniej Kek w latach 2001-2003 zwyciężał ligę słoweńską, gdzie prowadził NK Maribor.

Adam Nawałka w czwartek spotka się z szefami Lecha Poznań. Były selekcjoner decyzję o ewentualnej pracy na Bułgarskiej chce podjąć do końca tygodnia

Kek, podobnie jak Nawałka, był selekcjonerem reprezentacji. Ze Słowenią awansował na mistrzostwa świata, które w 2010 roku zostały rozegrane w RPA. Swoją pracę z drużyną narodową zakończył po nieudanych eliminacjach do mistrzostw Europy w 2012 roku.

Lech Poznań złoży ofertę Ivanowi Djurdjeviciowi

Nawałka faworytem szefów Lecha

Jak poinformowaliśmy, w czwartek dojdzie do spotkania Adama Nawałki z szefami Lecha (ewentualna druga tura zaplanowana jest na piątek). Podczas negocjacji szkoleniowiec chce poznać ewentualne kompetencje, a także ustalić wynagrodzenie dla siebie i swojego sztabu. Duże znaczenie ma presja czasu: decyzję Nawałka chce podjąć szybko, bo już w niedzielę rozpoczyna się przerwa reprezentacyjna która da możliwość przygotowania kilkudniowego mikrocyklu. Jeżeli 61-latek zostanie trenerem Lecha to dowiemy się o tym w ciągu kilku dni.

Lech Poznań zatrudni Adama Nawałkę? Rozmowy w tym tygodniu

Jednocześnie w tej chwili Lech nie prowadzi rozmów z ukraińskim szkoleniowcem Romanem Hryhorczukiem o zainteresowaniu którym informował na Twitterze użytkownik Janekx89.

Więcej o: