Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Czego od Lecha Poznań oczekuje Adam Nawałka?

Lech Poznań chce Adama Nawałkę, a były selekcjoner ma widzieć w klubie niewykorzystany potencjał. Podczas wtorkowego spotkania władze mają ustalić z trenerem zakres jego władzy i warunki finansowe. Według naszych informacji Nawałka oczekuje pensji na poziomie 150 tys. zł.

We wtorek władze Lecha Poznań mają negocjować z Adamem Nawałką warunki zatrudnienia w Kolejorzu. Będzie to pierwsze spotkanie władz z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, ale pewne ustalenia już poczyniono.Nawałka jest zainteresowanym projektem Kolejorza, w którym widzi niewykorzystany dotychczas potencjał.

Wciąż jego zatrudnienie nie jest jednak pewne, a negocjacje mają dotyczyć przede wszystkim zakresu kompetencji nowego trenera. Możliwości Ivana Djurdjevicia były wyraźnie ograniczone - musiał współpracować z powołanym od października dyrektorem sportowym, Tomaszem Rząsą. Nawałka takiego nadzoru sobie nie wyobraża. Chce też mieć decydujące zdanie przy dokonywaniu transferów, ponieważ w ostatnich latach Lech zbyt często mylił się w ocenie potencjału i przydatności nowych piłkarzy. Klub jest gotowy się na to zgodzić.

Ważne będą też finansowe warunki zatrudnienia. Władze Kolejorza wiedziały, że Nawałce będą musieli zapłacić więcej niż jego poprzednikom. Nenad Bjelica i Jose Marii Bakero zarabiali ok. 130 tys. zł miesięcznie. Według naszych informacji Nawałka oczekuje pensji na poziomie 150 tys. zł, ale podczas negocjacji ma też zadbać o wynagrodzenie swoich trzech asystentów – oni mają otrzymać do podziału kolejne 150 tys. zł.

Adam Nawałka może pozwolić sobie na podyktowanie takich warunków, ponieważ wciąż ma propozycję pracy w Chinach. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Nawałka miałby prowadzić Kolejorza tylko do czerwca, ale w rzeczywistości wciąż nie ustalono jak długo miałaby obowiązywać umowa.

Lech Poznań w niedzielę zwolnił Ivana Djurdjevicia po serii słabych wyników klubu.Kolejorzzajmuje 7. miejsce w tabeli po 14 kolejkach. Tymczasowym trenerem został Dariusz Żuraw.

Więcej o:
Komentarze (106)
Czego od Lecha Poznań oczekuje Adam Nawałka?
Zaloguj się
 • june-of-44

  Oceniono 30 razy 20

  Lechu Poznań,
  Nie idź tą drogą. Nie bierz nawet za darmo tego "fachowca" Nawałki.
  No chyba, że chcecie popłynąć do drugiej ligi....pomyślcie tylko: dlaczego po MŚ nikt absolutnie NIKT nie chciał zatrudnić tego fąfla Bońka? No dlaczego? A może dlatego, że ten gość tylko udaje trenera....
  Lech Poznań - Będziecie pośmiewiskiem ligi !

 • sebastien62

  Oceniono 14 razy 12

  Jestem gotów za 100 tys - efekt będzie nie gorszy niż obecnie. Nie zatrudnię też asystentów, bo po co.....
  Tak więc AJEM REDY.

 • tacx

  Oceniono 12 razy 10

  Obraz kultury w degeneracji. Robić nie ma komu, pińcet plus na lewo i prawo a kopacz kawałka plastiku i jego oberst żądają 150tys za swą bezcenną wiedzę która doprowadziła do kompromitacji na mistrzostwach w czynności potrzebnej jak hemeoroidy w d..pie.

 • antirussia81

  Oceniono 10 razy 8

  Zabawne. Jeszcze zabawniej się zrobi, jeśli Lech te warunki przyjmie.

 • grb3

  Oceniono 12 razy 6

  Lech pograzy sie do reszty jak go zatrudni :) Wyglada to jak totalna desperacja Rutkowskiego, nikt mu teoretycznie nie zarzuci ze wzial slabego trenera jak przeplaci Nawalke i zapewni sobie spokoj od kibicow do najblizszej seri porazek, o to tu glownie chodzi.

 • bloodborne

  Oceniono 10 razy 6

  Pseudotrener.

  Już w Jagiellonii pokazał warsztat.

  Hahahaha!

 • lionold

  Oceniono 7 razy 5

  Ile chciał tyle zarobił na reprezentacji dając w zamian wstyd i porutę. W takiej sytuacji jego nowy kontrakt powinien zawierać cele do osiągnięcia a wypłata będzie jak zostaną zrealizowane. A jeżeli nie to fiut.

 • aagaj

  Oceniono 5 razy 5

  Ile klubów Air klasy za 50 tys. Rocznie by się utrzymało!
  We łbie się takim poprzewracało !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX