Ekstraklasa. Czego od Lecha Poznań oczekuje Adam Nawałka?

Lech Poznań chce Adama Nawałkę, a były selekcjoner ma widzieć w klubie niewykorzystany potencjał. Podczas wtorkowego spotkania władze mają ustalić z trenerem zakres jego władzy i warunki finansowe. Według naszych informacji Nawałka oczekuje pensji na poziomie 150 tys. zł.

We wtorek władze Lecha Poznań mają negocjować z Adamem Nawałką warunki zatrudnienia w Kolejorzu. Będzie to pierwsze spotkanie władz z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, ale pewne ustalenia już poczyniono.Nawałka jest zainteresowanym projektem Kolejorza, w którym widzi niewykorzystany dotychczas potencjał.

Wciąż jego zatrudnienie nie jest jednak pewne, a negocjacje mają dotyczyć przede wszystkim zakresu kompetencji nowego trenera. Możliwości Ivana Djurdjevicia były wyraźnie ograniczone - musiał współpracować z powołanym od października dyrektorem sportowym, Tomaszem Rząsą. Nawałka takiego nadzoru sobie nie wyobraża. Chce też mieć decydujące zdanie przy dokonywaniu transferów, ponieważ w ostatnich latach Lech zbyt często mylił się w ocenie potencjału i przydatności nowych piłkarzy. Klub jest gotowy się na to zgodzić.

Ważne będą też finansowe warunki zatrudnienia. Władze Kolejorza wiedziały, że Nawałce będą musieli zapłacić więcej niż jego poprzednikom. Nenad Bjelica i Jose Marii Bakero zarabiali ok. 130 tys. zł miesięcznie. Według naszych informacji Nawałka oczekuje pensji na poziomie 150 tys. zł, ale podczas negocjacji ma też zadbać o wynagrodzenie swoich trzech asystentów – oni mają otrzymać do podziału kolejne 150 tys. zł.

Adam Nawałka może pozwolić sobie na podyktowanie takich warunków, ponieważ wciąż ma propozycję pracy w Chinach. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Nawałka miałby prowadzić Kolejorza tylko do czerwca, ale w rzeczywistości wciąż nie ustalono jak długo miałaby obowiązywać umowa.

Lech Poznań w niedzielę zwolnił Ivana Djurdjevicia po serii słabych wyników klubu.Kolejorzzajmuje 7. miejsce w tabeli po 14 kolejkach. Tymczasowym trenerem został Dariusz Żuraw.

Więcej o: