Ekstraklasa. Lukas Podolski w Górniku Zabrze zimą 2020 roku? Bartosz Sarnowski, prezes Górnika Zabrze komentuje

Lukas Podolski może trafić do Górnika Zabrze w zimie 2020 roku - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu", w programie Dogrywka w Studio Sport.pl. - Nie prowadzimy jeszcze żadnych rozmów, ale jesteśmy gotowi. Czekamy tylko na sygnał od Łukasza - powiedział Bartosz Sarnowski, prezes Górnika Zabrze, w rozmowie ze Sport.pl.

- W ekstraklasie może dojść do dwóch wielkich transferów. Zima 2019 - Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków, zima 2020 – Lukas Podolski w Górniku Zabrze – poinformował Piotr Koźmiński w programie "Dogrywka" w Studio Sport.pl.

Transfer byłego reprezentanta Niemiec i mistrza świata z 2014 roku byłby najgłośniejszym transferem w historii polskiej ligi. Podolski grał w takich klubach jak: FC Koeln, Bayern Monachium, Arsenal, Inter Mediolan, Galatasaray, a ostatnio Vissel Kobe.

Ekstraklasa. Adam Nawałka do czerwca w Lechu Poznań?

Lukas Podolski zagra w Polsce?

- Jesteśmy z Lukasem kolegami od wielu, wielu lat i rozmawialiśmy o powrocie. 31.12.2019 roku wygasa jego kontrakt z Vissel Kobe i wtedy chciałby przenieść się do Polski – zdradził Koźmiński.

Były reprezentant Niemiec nie ukrywa, że chciałby zakończyć swoją karierę w Górniku Zabrze. Zabrzańskiemu klubowi kibicuje od dziecka. – To dla nas wielkie wyróżnienie – komentuje Bartosz Sarnowski, prezes Górnika Zabrze.

Ekstraklasa. Ivan Djurdjević zwolniony. "Lech Poznań się skompromitował"

I dodaje: - Nie prowadzimy jeszcze żadnych rozmów. Zima 2020? Jesteśmy gotowi, czekamy tylko na sygnał od Lukasa – zaznaczył Sarnowski.

Lukas Podolski ma 33 lata. W reprezentacji Niemiec rozegrał 130 meczów, strzelił 49 goli. W tym sezonie ligi japońskiej zagrał w 21 meczach. Zdobył pięć bramek i miał sześć asyst.

- Nie jestem jeszcze piłkarskim dziadkiem. Mam dużą ambicję do gry. Dobrą opcją byłoby dla mnie zakończenie kariery w Polsce. W moim ukochanym Górniku Zabrze – mówił Podolski w wywiadzie dla niemieckiej federacji. Podczas jednego ze spotkań z kibicami Górnika Zabrze przyznał, że marzy o golu na nowym stadionie w Zabrzu. - Górnik to klub, który zawsze będę miał w sercu. On jest naprawdę mój i dlatego wierzę, że wybiegnę kiedyś na murawę nowego stadionu i strzelę gola. W koszulce Górnika – zaznaczył Podolski.

Lech Poznań znowu przegrywa. Mateusz Juroszek atakuje piłkarza. "Żenujące"

Więcej o: