Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Legia Warszawa - Górnik Zabrze. Kibice Legii Warszawa apelują w sprawie hymnu narodowego, mecz przerwany

- Wielu Polaków błędnie śpiewa hymn narodowy używając słowa "póki" zamiast "kiedy". Postanowiliśmy to zmienić - ogłosili kibice Legii Warszawa w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze. Spotkanie przerwano na ponad dziesięć minut.

Kibice Legii Warszawa dołączyli do akcji #KiedyMyŻyjemy. Na „Żylecie” pojawiła się oprawa nawołująca do używania słów "kiedy my żyjemy", a nie "póki my żyjemy".

Następnie fani Legii użyli środków pirotechnicznych. Nad stadionem przy ulicy Łazienkowskiej pojawiły się kłęby biało-czerwonego dymu. Mecz został przerwany, a piłkarze zeszli z murawy. W trakcie przerwy zawodnicy rozgrzewali się bocznym boisku, a piłkarze Górnika zeszli do szatni Gra została wznowiona po ponad dziesięciu minutach.

Przed każdym meczem 14. kolejki Lotto Ekstraklasy odgrywany jest hymn Polski, a piłkarze i sędziowie wychodzą na murawę w biało-czerwonych szalikach. Wszystko z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Ekstraklasa. Romanczuk: W Polsce będę grał tylko w Jagiellonii. Legia Warszawa? Nigdy. Nie chodzi o pieniądze, ale o lojalność