Legia Warszawa objęta nadzorem finansowym. Klub odpowiada

Legia Warszawa została objęta nadzorem finansowym przez Komisję ds. Licencji Klubowych. - To tylko kwestia formalna - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Artur Adamowicz, dyrektor komunikacji i PR w Legii.

- Po przenalizowaniu zaktualizowanej prognozy finansowej Klubu Legia Warszawa, Komisja postanowiła objąć Klub nadzorem finansowym w związku z dość istotnymi odchyleniami względem złożonej prognozy w procesie zasadniczym przyznawania licencji - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Legia Warszawa składając wniosek o licencję zakładała, że awansuje do fazy grupowej Ligi Europy, co wiąże się ze sporymi wpływami do budżetu. Klub jednak przegrał najpierw w eliminacjach Ligi Mistrzów (ze Spartakiem Trnawa), a następnie w el. Ligi Europy (z Dudelange).

Legia Warszawa odpowiada

- Około czterech tygodni temu wysłaliśmy do komisji informację o aktualizacji budżetu. Ten nadzór to tylko kwestia formalna. Musimy bardziej doprecyzować pewne kwestie. Klub zostanie dofinansowany przez właściciela. Na razie dokładnie nie wiadomo w jakim stopniu, bo to zależy m.in od okna transferowego - powiedział Adamowicz.

Legia Warszawa ostatnio zaoszczędziła 10 milionów złotych, a brakujące 20-30 mln z własnych środków ma dołożyć Dariusz Mioduski - powiedział w rozmowie ze Sport.pl Łukasz Sekuła, członek zarządu odpowiedzialny za stan finansów.

Legia Warszawa zacznie sprzedawać piłkarzy?

Sposobem Legii na zebranie pieniędzy będzie prawdopodobnie sprzedaż piłkarzy. Już latem z klubu miał odejść Sebastian Szymański, ale ostatecznie rozmowy z CSKA Moskwa zostały zerwane. Prawdopodobnie już zimą klub podejmie kolejną próbę sprzedaży swojego piłkarza, który ma największą wartość na rynku transferowym.

Więcej o: