Ekstraklasa. Jakub Błaszczykowski zdecydowany na powrót do Polski! Zmiana klubu możliwa już zimą

Jakub Błaszczykowski może wrócić do Wisły Kraków już w zimowym oknie transferowym - informuje "Super Express". Reprezentant Polski chce za wszelką cenę zmienić klub i utrzymać miejsce w reprezentacji Polski.

To byłby najgłośniejszy transfer w zimowym oknie transferowym! Piotr Koźmiński poinformował, że Jakub Błaszczykowski może wrócić do Wisły Kraków. Dziennikarz "Super Expressu" zaznacza, że 32-letni piłkarz chce zmienić klub, żeby utrzymać miejsce w reprezentacji Polski.

Kontrakt Błaszczykowskiego z Wolfsburgiem obowiązuje do czerwca 2019 roku, ale piłkarz chciałby rozwiązać swoją umowę za porozumieniem stron. Wszystko po to, żeby Wisła nie musiała płacić niemieckiemu klubowi za transfer.

Wzburzona Wisła płynie dalej

- Błaszczykowskiemu nie chodzi o pieniądze. Kuba jest z Wisłą mocno związany emocjonalnie - czytamy w "Super Expressie"

Krakowski klub ma duże problemy finansowe i nawet sprzedaż kilku piłkarzy podczas zimowego okna transferowego może nie zagwarantować płynności finansowej. Ratunkiem może okazać się zmiana właściciela, a Wisła mogłaby trafić w nowe ręce za symboliczną złotówkę.

Warto dodać, że Jakub Błaszczykowski w lipcu 2018 roku pożyczył Wiśle Kraków milion złotych. Umożliwił w ten sposób spłatę najpilniejszych długów.

"Wisłą nie steruje żaden kibol"

Jakub Błaszczykowski rozegrał w tym sezonie 19 minut w klubie. 12 w Bundeslidze i 7 w Pucharze Niemiec. W ostatnich trzech meczach nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Wolfsburga.

Reprezentant Polski był piłkarzem Wisły Kraków od 2005 roku do 2007 roku. W barwach 'Białej Gwiazdy' rozegrał 62 mecze, strzelił 3 gole i miał 15 asyst. Z Krakowa odszedł do Borussii Dortmund.

Więcej o: