Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków może zmienić właściciela

Wisła Kraków niebawem może zmienić właściciela. W poniedziałek ma dojść do spotkania przedstawicieli Towarzystwa Sportowego z biznesmenami zainteresowanymi wykupieniem klubu - informuje sportdziennik.pl.

Zmiana właściciela może być dla Wisły jedynym ratunkiem. Klub jest w trudnej sytuacji finansowej - nawet sprzedaż kilku piłkarzy podczas zimowego okna transferowego może nie zagwarantować mu płynności finansowej.

>> Ivan Runje krytykuje polską ligę i reprezentację Polski. "To jest ekstraklasa"

Kto może przejąć Wisłę?

Jak informuje sportdziennik.pl, do zmiany właścicielskiej może dojść już niebawem. W poniedziałek, przy okazji meczu krakowskiej drużyny z Zagłębiem Sosnowiec, przedstawiciele Towarzystwa Sportowego, czyli właściciela klubu, mają spotkać się z dwoma biznesmenami: Rafałem Ziętkiem i Wojciechem Kwietniem. 

Kwiecień to właściciel sieci aptek Słoneczna, który w ubiegłych latach finansował trzecioligowe Karpaty Krosno. Od kilku lat wspiera także Wisłę. W 2016 roku to on wyłożył pieniądze na transfer Petara Brleka, w zamian za co otrzymał skybox na stadionie. Ziętek jest synem Stanisława Ziętka, byłego wspólnika Bogusława Cupiała w Tele-Fonice i byłego współwłaściciela Wisły. Na co dzień zajmuje się deweloperką. W ostatnich latach pomagał finansowo krakowskiemu klubowi, udzielając mu kilku pożyczek.

Wraz ze wspomnianą dwójką, klub - ze zdecydowanie mniejszym wkładem finansowym - ma przejąć także Paweł Gricuk, były współpracownik Bogusława Cupiała, który do spółki ma wnieść przede wszystkim swoje kontakty.

>> Brudne krzesełka i bułki z paprykarzem czekały na kibiców Lecha Poznań, którzy w sobotę przyjechali do Szczecina

Klub za złotówkę

Akcje Wisły najprawdopodobniej zostaną przekazane biznesmenom za symboliczną złotówkę. Klub ma bardzo duże długi, a większość z nich trzeba spłacić już teraz, i właśnie na to Ziętek i Kwiecień będą musieli przeznaczyć swoje pieniądze. W tej chwili zobowiązania Wisły przekroczyły 20 milionów złotych.

Więcej o: