Ekstraklasa. Lechia pokonała Arkę w derbach Trójmiasta

Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 2:1 w 41. derbach Trójmiasta. Zespół Piotra Stokowca wrócił na pozycję lidera ekstraklasy.

Była 90. minuta derbów Trójmiasta, kiedy w pole karne Arki dośrodkował Joao Nunes. Piłkę głową zgrał Jakub Arak, a Pavelsa Steinborsa uderzeniem z bliska pokonał Flavio Paixao. Portugalczyk w swoim 100. występie w barwach Lechii strzelił gola, który dał gdańszczanom wygraną na lokalnym rywalem.

Sobotnie spotkanie dla gospodarzy nie tylko dobrze się zakończyło, ale też dobrze się rozpoczęło. W 26. minucie, po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego, gola... plecami strzelił Błażej Augustyn.

11 minut później środkowy obrońca Lechii stał się negatywnym bohaterem Lechii. To po jego zagraniu ręką we własnym polu karnym Bartosz Frankowski podyktował rzut karny, który na gola zamienił Michał Janota.

Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę po tym, jak w 65. minucie, za drugą żółtą kartkę, z boiska wyleciał Tadeusz Socha.

Dzięki wygranej w derbach Lechia wróciła na pozycję lidera ligi. Zespół Piotra Stokowca ma 25 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza Jagiellonię Białystok oraz o dwa Legię Warszawa i Piasta Gliwice.

***

W pierwszym sobotnim meczu Wisła Płock zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 1:1. Goście prowadzili od 61. minuty, kiedy gola strzelił Piotr Parzyszek. Zespół Kibu Vicuny wyrównał w samej końcówce za sprawą samobójczej bramki Jakuba Czerwińskiego.

Po 13 kolejkach Piast zajmuje czwarte miejsce, Wisła jest na 12. pozycji.

Ekstraklasa. Jagiellonia - Legia. Prezes Jagiellonii Białystok: Kiedy zaczęła się kontrola, kibice Legii wyrzucili kominiarki, kastety, szpikulce