Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Kibice Cracovii wyśmiewali Michała Probierza. "Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać"

- Gdzie masz doniczkę, hej Michał, gdzie masz doniczkę?- śpiewali kibice Cracovii podczas meczu z Górnikiem Zabrze. - Probierz! Co? Mistrzostwo - dodali po chwili. Szkoleniowiec Cracovii odpowiedział im na pomeczowej konferencji prasowej. - Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać - przyznał.

Cracovia pokonała Górnika Zabrze 2:0 i wydostała się z ostatniego miejsca w tabeli. Gole dla drużyny Michała Probierza strzelali: Airam Cabrera i Javi Hernandez. Dla "Pasów" było to drugie zwycięstwo w Lotto Ekstraklasie, a kibice krakowskiego klubu w mocny sposób zaakcentowali, że nie akceptują słabych wyników i miejsca w strefie spadkowej.

- Gdzie masz doniczkę, hej Michał, gdzie masz doniczkę? - śpiewali podczas meczu z Górnikiem Zabrze. To nawiązanie do jednej z konferencji prasowych, na której Michał Probierz pojawił się z pustą doniczką. Zasadził w niej ziarno, a brak natychmiastowych efektów porównał do budowania drużyny.

Kpiny i wyśmiewanie konferencji z doniczką to nie wszystko. Kibice skandowali również: - Probierz! Co? Mistrzostwo - odwołując się do przedsezonowej zapowiedzi 46-letniego szkoleniowca. - Gramy o mistrzostwo Polski. Z Cracovią to możliwe - powiedział Probierz.

Trener Cracovii odniósł się do przyśpiewek podczas meczu w następujący sposób. - Teraz widzę, że lepiej się nie odzywać. Powiedziałem, że chcę walczyć o mistrzostwo, a teraz jest szydera. Nie tylko z trybun, ale z każdej strony. To dla nas trudny moment. Atmosfera jest gęsta. Dla trenera to też trudne. Dziękuję prezesowi Filipiakowi, że wspierał mnie, kiedy mieliśmy dwa punkty po sześciu kolejkach, bo robimy postęp, zaczęliśmy zdobywać punkty. Wielu już nas skreśliło, ale zmierzamy w dobrym kierunku - powiedział Michał Probierz.

***

Michał Probierz: Jestem jak Bob Budowniczy

Piątek jak Lewandowski. To jest jego tajemnica sukcesu

Hymn Ligi Mistrzów na stadionie Cracovii

Cezary Kucharski odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi