Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:1. Jaga nowym liderem!

Jagiellonia Białystok pokonała Pogoń Szczecin 2:1 (0:0) w drugim meczu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dla gospodarzy strzelali Przemysław Frankowski i Ivan Runje. Dla gości trafił Zvonimir Kozulj. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Podlasia został nowym liderem Ekstraklasy.

Jaga specjalizuje się ostatnio w zdobywaniu bramek w drugiej połowie spotkania. Tak też było i dzisiaj. Po przerwie gospodarze trafili dwukrotnie i wyszli na prowadzenie w lidze.

Bohaterem meczu był Przemysław Frankowski. 23-latek zdobył pierwszego gola dla gospodarzy i był aktywny przez całe spotkanie. To tym bardziej godne podkreślenia, gdyż po kontuzji Jakuba Wójcickiego (zszedł w 19. minucie) Frankowski ustawiony był na prawej obronie.

Pogoń mogła z Białegostoku wywieźć co najmniej remis, ale Adam Buksa zmarnował dwie dogodne okazje. Jedyną bramkę dla gości zdobył Zvonimir Kozulj.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Ivan Runje wykorzystał swój wzrost i zdobył ładnego gola głową. Drużyna z Podlasia nie dała sobie w końcówce spotkania wyrwać zwycięstwa z rąk.

Jagiellonia została nowym liderem Ekstraklasy. Pogoń jest w tym momencie na 10. miejscu w tabeli.